Projekty architektów

Projekt domu jednorodzinnego

Atrakcyjne plany domów jednorodzinnych

Wiele ludzi marzy o zamieszkiwaniu w domu jednorodzinnym. Wiąże się to ze sporo większą wygodą aniżeli zamieszkiwanie w bloku bądź wieżowcu, co więcej posiadamy więcej przestrzeni użytkowej. Mieszkanie w domu jednorodzinnym wiąże się z rozmaitymi zaletami, w gorące słoneczne dni możemy odpocząć w ogrodzie czy zrobić grilla z przyjaciółmi.

inwestycje - portret

Jak niedrogo mieszkać?

Dom tani w budowie to taki budynek, w którym można zamieszkać mając porównywalny budżet do kupna mieszkania w bloku. Najczęściej wybierane projekty z tej kategorii mają metraż 60-100 m kw. Niewątpliwą zaletą takiego domku jest brak konieczności posiadania dużej działki, małe koszty budowy, a co za tym idzie – szybsze tempo wznoszenia. Nie można zapomnieć też o niewielkich kosztach utrzymania budynku.

Wylewka na ogrzewanie podłogowe - miksokret

Podłoga – o czym dobrze jest dzisiaj pamiętać w pierwszej kolejności, kiedy wybiera się podłogę do swojego domu?

Podłoga to jeden z najważniejszych elementów, które się remontuje podczas przeprowadzki do nowego mieszkania, dlatego trzeba się bardzo dobrze zastanowić nad indywidualnymi oczekiwaniami i tym, jaki rodzaj materiałów zakupić, aby rezultat końcowy był satysfakcjonujący. O czym w pierwszej kolejności należy pamiętać? Jakie kwestie koniecznie trzeba mieć dzisiaj na uwadze?

Projekt domu jednorodzinnego

Tani dom, czyli jak pobudować go niewielkim sumptem

Budowa parterowych i piętrowych budynków jednorodzinnych jest całkiem sporym wydatkiem. Niektóre koszty możemy jednakże ograniczyć przez dobre rozplanowanie wszelkich przebiegów budowlanych. Wskazane jest też oszacować wstępny kosztorys budowlany, jaki pozwoli określić orientacyjny zakres wydatków. Obliczeń możesz dokonać również na własną rękę na kalkulatorze kosztów . Budowa będzie wymagała także znalezienia wypróbowanych firm budowlanych. Przed dokonaniem wyboru wskazane jest porównać oferty od przynajmniej kilku wykonawców oraz wyselekcjonować tą najkorzystniejszą.