Projekty architektów

Uchwyty dla niepełnosprawnych

Kupujesz gniazdko? Istotne kwestie warto określić na początku

Ekwipowanie mieszkania nie za każdym razem jest tak lekkie i łatwe jak mogłoby nam się zdawać. Mozolne staje się szczególnie wtedy, gdy w naszym domu jednorodzinnym będzie miała zamieszkać też osoba niepełnosprawna. W takim wypadku będziemy musieli szczegółowo zaplanować każde pomieszczenie, żeby usprawnić poruszanie się tej osoby.

inwestycje - portret

Jak niedrogo mieszkać?

Dom niedrogi w budowie to taki domek, w którym możemy zamieszkać posiadając porównywalny budżet do zakupu mieszkanka w bloku. W większości wypadków wybierane projekty z owej kategorii posiadają metraż od 60 do 100 m kw. Niewątpliwą wartością takiego domu jest brak nieodzowności posiadania ogromnej działki, małe koszta budowy, a co się z tym wiąże – szybsze tempo wznoszenia. Nie powinniśmy zapomnieć również o niewielkich kosztach utrzymania budynku.

budowa - płótno

Jeśli w niedalekim czasie planujesz budowę domu jednorodzinnego – warto zasiegnąć odrobinę informacji na temat formalności i samego procesu stawiania jakiejkolwiek konstrukcji.

W dzisiejszych czasach – wszelka pełnoprawna familia marzy o własnym, wolnostojącym zakatku, w którym każdy będzie mógł radować odrobina swojej, oraz i wspólnie-dzielonej przestrzeni, gdzie poczujemy beztrosko i bezpiecznie. Dużo dynamicznych zawodowo małżeństw wybiera zamianę blokowego mieszkania na budynkowe gmachy, nie tylko zważajac na indywidualne marzenie, lecz przede wszystkim stabilizację majątkową i możliwości. Warto przed nabyciem działki budowlanej, zasięgnąć odrobinę wskazówek eksperta o wszelkich sprawach formalnych, których należy dokonać przed czasem budowy.

budowa - malowidło

Przewierty pod szosami oraz innymi terenowymi przeszkodami

Niektóre firmy realizujące instalacje sanitarne mają również w ofercie swych usług tzw. przewierty pod drogami jak też innymi przeszkodami w terenie. Usługę tę wykorzystuje się we wszystkich miejscach, w jakich zachodzi konieczność przeprowadzenia przepustów dla zainstalowania: rur sieci wodno-kanalizacyjnych, rur ciepłowniczych, przewodów telekomunikacyjnych. Takich przekopów można dokonywać pod drogami, torfowiskami, terenami zurbanizowanymi .