Jedziesz na studia do innego miasta? Zastanów się, gdzie będziesz w tym okresie mieszkał!

Wyjazd na studia do obcego miasta to zazwyczaj w życiu większości młodych ludzi pierwszy krok ku dorosłemu życia. Równocześnie studia to zwykle okres, kiedy – co najmniej na początku – jesteśmy wciąż na utrzymaniu rodziców, bowiem rzadko który student od razu jest w stanie pogodzić studia z pracą oraz zarabiać na tyle sporo, żeby móc utrzymać się samodzielnie – nic zatem dziwnego, iż najczęściej staramy się obcinać koszty. Dzisiaj przyjrzymy się mieszkaniom studenckim – gdzie mieszkać, żeby nie wydać na to zbyt dużych pieniędzy, a jednocześnie mieć w miarę komfortowe warunki do życia?

Stancja najpopularniejsza
Zazwyczaj studenci decydują się na wynajęcie stancji, czyli pokoju w prywatnym mieszkaniu. Sporo w takich przypadkach zależy od tego, na kogo dokładnie trafisz – bez wątpliwości możesz nie dogadać się ze swymi współlokatorami, jednak w takim przypadku po prostu możesz zmienić miejsce mieszkania i zaprzyjaźnić się z innymi osobami. Mimo wszystko stancja lublin zdecydowanie jest najchętniej wybieranym miejscem do życia przez właściwie wszystkich studentów. Jeśli w grę wchodzi akurat stancja Lublin jest znakomitym przykładem miasta, gdzie stancja to doskonałe połączenie dobrej jakości i niewygórowanej ceny. Na przykład w Warszawie za samodzielny pokój trzeba już zapłacić o wiele więcej niż przykładowo za pokój w akademiku, wobec czego wybór bez wątpliwości nie jest już tak oczywisty.

Wrocław - marina

Autor: EDUSPACES / PRZESTRZENIE EDUKACJI
Źródło: http://www.flickr.com

Pokój w akademiku
Pokój w akademiku oczywiście jest o wiele tańszym rozwiązaniem niż stancje olsztyn – jak wcześniej wspomnieliśmy, wiele zależy do konkretnego miasta (nie wszędzie różnica pomiędzy cenami stancji a akademików robi różnicę), jednak zasadniczo przyjmuje się, że pokoje w akademikach przeznaczone są bardziej dla mniej zamożnych osób.

Miejsce u rodziny
Jeżeli Ty albo Twoi rodzice macie w mieście, do którego zamierzasz się przenieść, kogoś bliskiego, być może akurat u niego będziesz mógł zamieszkać – to zazwyczaj znakomite rozwiązanie, które bez wątpienia pozwala zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. W takich przypadkach niewątpliwie nie będziesz płacić wiele, a może nawet zupełnie nic. Jednocześnie jest to znakomita okazja do zacieśnienia więzi rodzinnych oraz rozwijania innych znajomości.

Kiedy zaciekawił Cię przedstawiany artykuł, to nie namyślaj się tylko odwiedź serwis (http://www.roletomat.pl/czesci-zamienne/wieszak-selve-secublock-2-czesc), a odnajdziesz tutaj podobne, ciekawe informacje na ten temat.

Jeżeli tylko masz taką możliwość, bez wątpliwości warto porządnie przemyśleć, czy nie powinieneś się zdecydować na dokładnie takie rozwiązanie.