Czym jest siatka leduchowskiego i do czego może nam się ona przydać?

Gdy spoglądamy na ledwo co tynkowaną ścianę, możemy sobie nie zdawać sprawy, iż pod wierzchnią warstwą materiału może być zainstalowana blaszana siatka, jaka ma za zadanie uzbroić położoną warstwę i zabezpieczać ją przed wszelkimi uderzeniami i pęknięciami.

obrazek - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Warto pamiętać o tym, gdy planujemy remont domu bądź też mieszkania, gdyż dzięki temu zapewnimy sobie trwałość naszych ścian. Dlatego w przypadku konieczności wzmocnienia tynków używana jest siatka (zobacz link do strony) leduchowskiego, która wytwarzana jest ze specjalnej blachy cięto-ciągnionej. Możemy tutaj dobrać właściwe parametry takie jak chociażby grubość blachy albo też wielkość oczka. Jej wyjątkowa budowa umożliwia wzmocnienie nakładanych warstw tynku tak, iż zachowuje on swe właściwości przez naprawdę długi okres. Dzięki zastosowaniu tej siatki zmniejszamy również możliwość pojawienia się pęknięć w dłuższej perspektywie. Siatka – (strona polecana w temacie) jest do kupienia spakowana w rolkach, co sprawia, iż nie ma żadnych problemów przy transporcie. Warto nadmienić, iż może ona być wykorzystywana także w pomieszczeniach wewnętrznych jak również na zewnętrznych elewacjach. Dodatkowo używa się jej podczas ocieplania budynku pod styropianem. Jeżeli chodzi o inne przydatne produkty metalowe, to dobrze jest zwrócić uwagę na wycieraczki metalowe, jakie wytwarzane są z innej blachy aniżeli opisana wyżej siatka leduchowskiego. Okazuje się, że takie wycieraczki idealnie sprawdzają się szczególnie przy wejściach do dużych budynków o wzmożonym natężeniu ruchu pieszych. Wycieraczki te doskonale zbierają wszelkie brudy jak chociażby błoto czy śnieg. Natomiast mocna konstrukcja powoduje, że produkt ten będzie służył przez lata.

Kiedy zdecydujemy się wynająć firmę remontową, dobrze jest zadać pytanie o to jakiego rodzaju materiałów używają i jak na przykład mają zamiar zagwarantować nam wytrzymałość położonych tynków. Jeśli ekipa nie wykorzystuje wcześniej wspomnianej metalowej siatki, to trzeba im to zasugerować. W ten sposób będziemy pewni, iż nasze ściany będą dobrze wyglądać przez długi czas, a my nie będziemy musieli przejmować się klejeniem niedoskonałości w tynku. Znajomość takich małych detali może nam bardzo pomóc i zaoszczędzić czas jak i pieniądze.