Rywalizacja jest każdej branży. Jak pokaźna konkurencja występuje u Ciebie? Czy jest bardziej dotkliwa niż w dawnych czasach?

W niektórych branżach istnieje cała seria projektów i niezwykle ambitnych inicjatyw. Co jednak z tego, kiedy konkurencja jest tam tak duża, a projekty tak ciężkie i obarczone ryzykiem, iż możemy się zniechęcić. Z drugiej strony, jeśli zastanowimy się nad branżą, w jakiej nie ma konkurencji to będziemy dość długo główkowali, aby w ogóle taką odnaleźć. Faktycznie, prawdopodobnie już wszędzie jest duża konkurencja i ciężko powiedzieć, iż można w jakiejś branży wejść na rynek i rządzić niepodzielnie. No chyba, że mamy jakieś specjalne umiejętności, znamy rzeczywiście nieznany i egzotyczny obcy język. W przeciwnym razie trzeba się liczyć z wielką konkurencją.

Produktywność w pracy

Autor: Scott Maxwell
Źródło: http://www.flickr.com
Taka sytuacja z równą mocą występuje w świecie wirtualnym i rzeczywistym. Jeśli ktoś jest zdania, iż otworzy firmę w Internecie i będzie sobie bezproblemowo żył to może być w błędzie. Jeszcze chyba w początkach ery internetowej było to możliwe. Aktualnie, niestety nawet ”wolny strzelec” z rzadkimi umiejętnościami musi się liczyć ze spora liczbą konkurentów. Wszystkiemu winne portale, które zrzeszają różnej maści „wolnych strzelców”, którzy zgłaszają się do określonego zlecenia. A że konkurencja jest wielka, a stawki często wręcz śmieszne „wygrywa” ten, co jest najtańszy. To bardzo niszczy rynek i sprawia, iż osoby naprawdę znające się na swoim fachu, czyli nie tanie, ceniące swoją pracę, swoje kompetencje, swój talent i doświadczenie, muszą obejść się smakiem. Zresztą, jeśli ktoś się po prostu ceni nie wykona pracy za pieniądze, które proponują niektórzy zleceniodawcy – kliknij tutaj.

W świecie rzeczywistym, gdzie sprawy załatwia się w sposób tradycyjny, nie przez internet, znajdziemy też wiele branż, w których konkurencja jest ogromna, a koszty pracy wysokie, stawki na solidnym poziomie, lecz terminy bardzo krótkie. Tak jest przykładowo, jeśli mówimy o usługach budowlanych – polecam. Zgadza się, to bardzo pokaźna dziedzina i ciężko wskazać określone firmy, bo to nie o to tu chodzi. Najistotniejsze jest jednakowoż to, iż firmy budowlane nierzadko stają do przetargów i są skazane na zaakceptowanie niedobrych warunków. Jeśli tak nie uczynią, inne firmy, które zaproponują bardziej konkurencyjne stawki wygrają przetarg i zgarną zlecenie. Bywały już takie przypadki w historii Polski, kiedy to do przetargu stawało wiele firm, wygrywała najtańsza, nieznana i niepewna, a skutkiem tego nie wywiązała się z realizacji zlecenia. Czy jest na to sposób? Raczej nie. Dopóki cena będzie najważniejsza nic w tej materii się nie zmieni.http://www.primeproject.pl/aktualnosci – http://www.primeproject.pl/aktualnosci -/J]