Decydujesz się na budowę domu? Przyrządź precyzyjną analizę wydatków.

Budowa własnego domu to wielka , w przypadku której potrzeba sporo poświęcenia. Co musimy wziąć pod uwagę, mając w planach tego typu przedsięwzięcie?

fotografia - budynek

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Projekt domu jednorodzinnego (źródło) ma kluczowy wpływ na końcowy koszt konstrukcji każdego obiektu.http://www.zcipajos.pl/oferta/pompy-ciepla (więcej na stronie)Jeżeli chcemy postawić budynek stosunkowo oszczędnie, zastanówmy się nad jego charakterem. Budynek niedrogi w budowie to budowa o prostym kształcie ścian oraz dachu. Pamiętajmy, że im obrys dachu i budynku będzie bardziej wymyślny, tym bardziej skomplikowany będzie również koszt jego zbudowania. Najtańsze są zatem proste, schludne domki o bryle prostokąta ze zwyczajnym dachem dwuspadowym. W trakcie wyboru projektu budowlanego zastanówmy się też nad budową piwnicy.

Na pewno dom bez piwnicy będzie zdecydowanie tańszy w budowie. Oszczędzimy między innymi na głębokich wykopach, izolacji i na wykonaniu schodków na kondygnacje podziemną. Obecnie coraz to częściej odchodzi się od konstruowania piwnicy. Orientacyjny koszt stworzenia tego pomieszczenia może obejmować od 10 do aż 30 % kosztów całościowych. Domy z pomieszczeniami piwnicznymi są obecnie tworzone na małych działkach budowlanych, a więc tam gdzie nie ma miejsca na budowę dodatkowych obiektów (większych altan). Aktualnie projekty domów z kosztorysem osiągalne są dla przykładu w internecie.

Projekt domu jednorodzinnego Laura

Dla wielu inwestorów, którzy decydują się na wzniesienie domu, podstawą jest zmniejszanie kosztów budowy. Każdy aktualnie próbuje postawić solidny dom przy jak najbardziej ograniczonych kosztach budowy. To jak wiadomo rzecz normalna i w zupełności zrozumiała, niestety dla nas to znaczy, iż można utracić więcej niż myślimy. Wspaniałe wizualizacje są ważne, ponieważ ukazują jaki nasz dom może być, lecz dość często zacierają troszkę obraz tego, co się za tym kryje. projekty tanich domów powinniśmy zweryfikować na kilku płaszczyznach,

W pozostałych przypadkach wymagane jest zaczerpnięcie kredytu umożliwiającego kupno czy też zbudowanie domu. Dlatego też nadzwyczajnie podstawowe jest przeprowadzenie wstępnej analizy opłat, jaką należy wykonać zarówno w przypadku domu, jak i mieszkania. To pomoże nam zobrazować sobie kalkulowaną kwotę, jaką należy przeznaczyć.

Cena zrealizowania projektu, to znaczy koszt budowania domu jest zależny nie jedynie od jego wielkości, ale też od materiałów, które mają zostać wybierane do jego budowania. Jasne, że przedsiębiorstwa budowlane zawsze potrafią znaleźć jakiś mniej kosztujący wariant, ale na pewno nie powinny przesadzić, bo wiedzą, że budynek poza tym, że powinien ładnie się prezentować i właściciele nie chcą wydać na niego fortuny, to przede wszystkim dom powinien okazać się bezpieczny. A żeby dom był bezpieczny często trzeba używać takich, a nie innych materiałów i nie da się przy niektórych elementach wybrać tańszych zamienników.