Jakie istnieją typy posadzek samopoziomujących? Jak prezentuje się ich charakterystyka?

Wyrównanie podłoża przed położeniem wykończeniowej warstwy jest konieczne, aby cała praca była najkorzystniej zrobiona. Wylewka samopoziomująca wyrówna najmniejsze nierówności, lecz również te, jakie są już większe. Jakie mamy rodzaje tych wylewek?

Podłoga drewniana

Autor: Chapel Parket Polska
Źródło: Chapel Parket Polska

Jedne z nich to wylewki anhydrytowe, są one produkowane z odwodnionego rodzaju gipsu, jaką określamy anhydrytem. Wykorzystując je możemy uzyskać podkład o grubości od dwóch, co oznacza wylewkę cienkowarstwową, aż do siedemdziesięciu milimetrów. Tego typu posadzka samopoziomująca jest uniwersalna, możemy z niej tworzyć całe jastrychy. Posiadają wysoką mechaniczną wytrzymałość, bardzo dużą wytrzymałość na skurcz podczas wiązania, który jest w stanie wywołać spękania. Nie wymagają zbrojenia czy żadnych pielęgnacyjnych zabiegów po ułożeniu.

Bardzo ważną zaletą takich mas anhydrytowych jest również to, że jak pomieszczenie ma mniejszą powierzchnię niż pięćdziesiąt metrów kwadratowych, to nie wymagają tworzenia szczelin dylatacyjnych, z wyjątkiem tych po obwodzie, czyli pomiędzy podkładem a ścianami. Kolejne są grubowarstwowe wylewki cementowe, można z nich robić podkłady o grubości od 10 do 70 milimetrów (najczęściej jednak od 20 do 50 milimetrów). Są droższe od anhydrytowych, jednakowoż są odpowiednie również do łazienek oraz pralki. Ich wytrzymałość na skurcz w trakcie wiązania jest o wiele mniejsza niż podkładów anhydrytowych. Tego rodzaju wylewka będzie wysychała szybciej. Jak podłoże jest ciężkie, na przykład jak jest tam drewniana podłoga lub termiczna izolacja, to może być obowiązkowe zbrojenie siatką z włókna szklanego lub nawet siatką stalową. Jeżeli pomieszczenie ma mniej niż trzydzieści pięć, to wykorzystując cementową wylewkę, nie musimy wykonywać szczelin dylatacyjnych, jak podłoże jest zwykłe. Jeśli chodzi o wylewki cena może być tak naprawdę różna. Najlepiej więc wcześniej się rozeznać, by nie płacić więcej, a jednocześnie dostać produkt najwyższej jakości.

Warto wiedzieć, że samopoziomujące podkłady cementowe nie zawsze są najlepsze do używania na zewnątrz, najlepiej to sprawdzić jeszcze przed ich wykorzystaniem na świeżym powietrzu.

Czyżby posty opublikowane na tej witrynie jak uzyskać odszkodowanie z oc sprawcy w pełni Cię uradowały? Sądzimy, że tak. Ale, jeżeli masz ochotę więcej, to wejdź tutaj.

Na pewno najlepiej skorzystać z produktów znanych firm, ponieważ to zapewnienie, że wykonanie będzie jak najbardziej profesjonalne.