Jaką rolę mają ściany oporowe? Co trzeba o nich wiedzieć?

Mur oporowy, określany inaczej jako ściana oporowa, jest samodzielną konstrukcją w formie ściany. Wyróżnia się różne jej rodzaje. Kolejnym sposobem będzie zastosowanie stalowych profili, będą się one dobrze sprawdzać w niejednym przypadku, ale nie są najładniejsze. Można także wykorzystać mury oporowe, to znaczy gotowe prefabrykaty, jakie się po prostu ustawia obok siebie, dając równocześnie odpowiednio mocną konstrukcję.

To ostatnie wyjście cieszy się coraz większą popularnością, przede wszystkim ze względu na koszty i łatwość montażu.

Zobacz ten artykuł, to także jest świetne źródło (https://www.prymat.net/oferta/rusztowania/rusztowania-elewacyjne/) przedstawianego tematu. Nie zwlekaj i kliknij a na pewno się nie zawiedziesz.

Zrobienie takiego murku zajmuje bowiem znacznie mniej czasu niż metod wcześniej wymienionych. Nie są potrzebne żadne zaawansowane roboty, wiążące się czy to z szalowanie, czy głębszymi wykopami, bo takie gotowe murki zwyczajnie wystarczy położyć na wyrównanej powierzchni.

firmy - tableau

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com

Oporowe mury robi się z odpowiednio wytrzymałego betonu, z koniecznym zbrojeniem wewnątrz. Dzięki temu będą one w stanie wytrzymać duże obciążenia, a co za tym idzie skutecznie zabezpieczyć miejsce, w jakim zostały ustawione. Najczęściej mają one kształt litery L, przez co znane są częściej jako elki betonowe ((poznaj dodatkowe informacje)). Część modeli posiada dodatkowo lekko wysuniętą drugą część ramienia, daje to jeszcze większą stabilność na wywrócenia, niż przy zwykłej konstrukcji. Wytwórcy takich elementów oferują ich duży wybór, dzięki czemu bez problemów powinno się coś udać wybrać spośród oferty dostępnej na rynku.

Dzięki temu są na tyle mocne, że dają sobie radę w miejscach, w jakich się je postawi. Murki w zależności od zastosowania posiadają też różny kąt nachylenia. Przeważnie wytwarza się je pod kątem prostym, lecz w części zastosowań znacznie lepiej będą się sprawdzać przy niewielkim nachyleniu. Wiele firm które się zajmują wytwarzaniem takich murków wykonuje je na zamówienie, według wymagań klientów. Wystarczy przekazać parametry murku, jego wymiary i rodzaj betonu, po czym po określonym czasie odebrać swoje zamówienie – więcej tu.

Dzięki temu mają na tyle dużą wytrzymałość, że będą sobie dawać radę w miejscach, w których są postawione.http://www.aner.com.pl/prod/tasmy-nierdzewne-weglowe (polecana oferta taśm nierdzewnych: aner.com.pl/prod/tasmy-nierdzewne-weglowe)Murki zależnie od zastosowania mają także różny kąt nachylenia. Przeważnie produkuje się je pod kątem prostym, lecz w części zastosowań znacznie lepiej sprawdzają się przy lekkim nachyleniu. Spora ilość producentów które się zajmują wytwarzaniem takich murków wykonuje je na zamówienie, według potrzeb odbiorców. Wystarczy podać parametry murku, jego wymiary i rodzaj betonu, po czym za jakiś czas odebrać swoje zamówienie.