Jakiego typu jest zastosowanie taśm led? Gdzie powinniśmy je wykorzystywać? O czym pamiętać?

Taśmy LED to obecnie jedno z popularniejszych rozwiązań przy oświetleniu domów czy ogrodów. Z tego względu również na rynku znaleźć możemy coraz więcej różnorodnych modeli, ale i konfiguracji taśm LED. Najistotniejsze zalety taśm LED to na pewno elastyczność, możliwość cięcia nożyczkami, jak i podłoże samoprzylepne.

mieszkanie - widok

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Jak zdecydujemy się na taśmy LED, to należy zwracać uwagę na wiele świetlnych parametrów, a także to czy konkretna taśma ma właściwe atesty takie jak CE oraz ROHS. Nie powinniśmy nawet dodawać, że tak samo istotna jest poziom wykonania. Z tego względu taśmy mniej zadowalającej jakości, czyli tańsze, mimo zakładanej żywotności do 50000 godzin, będą szybciej się przepalały albo osłabiały intensywność świecenia już po kilku miesiącach.

Widzisz tutaj bardzo zajmujące informacje, jednak kliknij bez obaw ten link, ponieważ to rzeczywiście unikalna strona www (http://styro-papa.pl/) – ona również Cię zainteresuje!

Sprawdzajmy też, co jesteśmy w stanie dokupić do taśmy, czyli jakiego rodzaju oprawy do taśm led są oferowane.

Zastanówmy się nad wykorzystaniem taśmy, ponieważ od miejsca wykorzystania jest zależna niezbędna jasność diod, szczelność, ale również konieczność wykorzystania profilu aluminiowego, czyli profil alu led. Ażeby rozświetlić na przykład blat w kuchni albo schody trzeba nam oświetlenia funkcjonalnego, więc do tego celu najlepsze są bardzo jasne taśmy led. Jak zaś wymagamy podświetlenia dekoracyjnego, na przykład sufitów, ścian czy wnęk to starczy taśma o standardowej jasności. Przez niezbyt duże gabaryty, jak również elastyczność, taśmy LED są wykorzystywane w miejscach ciężko dostępnych dla pozostałych form oświetleniowych. Dzięki temu stosuje się tego rodzaju taśmy w sumie w każdym miejscu, w każdym pomieszczeniu, jak również w hotelach, restauracjach oraz dyskotekach.

Co więcej, taśmy led wykorzystywane są również na zewnątrz, jak ogrody czy podświetlenie podjazdu lub elewacji.

Czy jesteś zdania ten temat jest bardzo interesujący? Jeśli tak sądzisz, to kliknij na oryginalny artykuł (http://www.invado.pl/produkty/drzwi-modulowe) – w tamtym miejscu odnajdziesz podobnie absorbujące dane.

Taśmy LED bardzo często wykorzystuje się w łazienkach lub innych pomieszczeniach o wysokiej wilgotności. Nadają się do tego te z klasą szczelności IP65. Sprawiają, że możemy zyskać nawet kolorowe efekty świetlne, określić jeden kolor albo sekwencję zmian kolorów. Do tego będzie potrzebny specjalny sterownik RGB, jaki wybiera się zależnie od długości taśmy. Jak widać, możliwości taśmy jest bardzo wiele, dlatego warto z tego skorzystać (sprawdź interesującą ofertę w witrynie).