Minimalistyczny i ponadczasowy styl Twojego domu

O domach ze szkła już czytaliśmy prawie sto lat temu, więc jesteśmy świadomi ich symboliki lepszego świata. Lecz gdyby tak marzenie zamienić w rzeczywistość? I zdecydować się na szklane drzwi, schody, balustrady?

Prysznicowe odwodnienie

Autor: ACO Elementy Budowlane Sp. z o.o
Źródło: ACO Elementy Budowlane Sp. z o.o.
Nie bójmy się nowości. Technologia w ostatnich latach jest w stanie zdziałać bardzo dużo i coraz więcej, więc nie przekreślajmy szkła jako surowca do budowy nawet tak oryginalnych konstrukcji jak schody. To kwintesencja minimalizmu i dobrego stylu.Jeśli posiadamy zastrzeżenia , które dotyczą pęknięć, porysowań, oraz tego iż nasze schody będą śliskie – są pobudki mówiące o tym abyśmy się ich wyzbyli.
Z pozoru delikatne szkło ma wiele możliwości zastosowania i potrafi niejednego z nas wprawić w zdumienie swoją niezwykłą wytrzymałością i trwałością.
Montowane na niezwykle solidnej konstrukcji ze stali stopnie szklanych schodów tworzy się z trzech warstw klejonego szkła hartowanego. Grubość szkła obliczana jest indywidualnie, w zależności od wielkości tafli. Ma więc nadzwyczaj wysoką odporność na pęknięcia – jest niesamowicie wytrzymałe.Jeśli mimo wszystko nie na sto procent jesteśmy o naszym pomyśle – udajmy się na kompromis. Szklana balustrada (zajrzyj koniecznie), która z jednej strony ofiaruje nam bezpieczeństwo i wygodę, a z drugiej – nada wdzięku, przestrzeni w wnętrzu i dostatecznie je doświetli będzie najlepszym wyborem – .

Końcowy efekt będzie zjawiskowy!

Jeżeli uważamy, że płytki ceramiczne w kuchni są mało efektowne – proponujemy by zastąpić je szklaną taflą.

To nowy, obowiązujący trend. Idea ta, szczególnie sprawdzi się w niewielkiej kuchni, gdyż optycznie nada większej przestrzeni naszemu pomieszczeniu.W niedużym mieszkaniu idealne będą szklane drzwi – sprawdź koniecznie. Odgrodzą pokoje, jednocześnie nie ograniczając światła. Drzwi szklane czasami kojarzą się nam z brakiem intymności. Niepotrzebnie, albowiem oprócz szkła przejrzystego możemy zdecydować się na matowe, metaliczne lub piaskowane z dowolnie wybranym motywem. Należy uwzględnić, iż szkło w domu, zwłaszcza to o wysokiej przejrzystości dosyć szybko się brudzi. Dlatego decydując się na szkło, musimy liczyć się z jego regularnym czyszczeniem.

Czyżby komentarze z www (https://www.anplast.pl/kontakt,12) były na tyle ciekawe, że masz ochotę stworzyć swój? Namawiamy Cię gorąco. Będzie to dla nas ogromna radość.

Mimo wszystko, piękno i elegancja jaką wniesie do wnętrz, zrekompensuje nam czas poświęcony na porządki.