fotogram - kuchnia

Meblujesz dom? Popatrz na szczegóły, dzięki którym będzie ci bardziej komfortowo!

Razem z boomem mieszkaniowym spotykamy się dodatkowo z coraz szerszą propozycją sklepów meblowych i sklepów wnętrzarskich. W księgarniach jesteśmy w stanie szarpnąć się już kilkanaście periodyków związanych z tą branżą. Na co tedy patrzeć, meblując swoje mieszkanie?

fotogram - kuchnia
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze lokal mieszkalny limituje nas swą powierzchnią. Powinniśmy przykroić projektowany rezultat do możliwości, jakie zapewnia nam powierzchnia, którą nie zawsze można bez trudu zmienić. Tak czy inaczej, pierwszym składnikiem aranżowania mieszkania musi być przewidzenie, jakie role będą miały do wykonania konkretne pomieszczenia czy części lokum. Jeśli bowiem zechcemy zorganizować osobną jadalnię, wtenczas meble (szafki na wymiar) do jadalni mogą zająć więcej pola i być przeznaczone tylko do tego konkretnego celu. Jeśli natomiast wolimy zakątek jadalny ulokować w kuchni albo zaaranżować salon z aneksem kuchennym, wtedy meble musimy dobrać tak, by zgadzały się stylem i funkcjonalnie z innymi przedmiotami, obecnymi w pomieszczeniu. Tak czy inaczej, pośród mebli do jadalni nie może zabraknąć nie tylko stolika i miejsc do siedzenia, ale i wygodnej komody bądź witryny, w jakiej schowamy potrzebną porcelanę – albo tę powszednią, albo tę używaną od święta. Podobnie sprawa ma się, jeśli idzie o meble biurowe.

Coraz częściej w domu kreujemy kącik roboczy lub wprost kompletne biuro. Jego wystrój powinien, w rzeczy samej, pozostawać w zgodzie do reszty mieszkania, jednakowoż meble (www.inwencja-meble.wroclaw.pl/) biurowe będą istotnie odmienne od wszystkich pozostałych, chyba że wybierzemy odważną aranżację w stylu postindustrialnym. Wskazane jest zwrócić uwagę na formę opracowania. Nabite teczki z aktami, podręczniki i inne księgi – to wszystko wymaga solidnych półek, a okoliczność działalności takiego gabinetu w domu oznacza, że być może trzeba będzie zabezpieczyć swoje zasoby przed najmłodszymi czy zwierzętami. Dlatego dobrze zwrócić uwagę, by meble do biura były wyposażone przykładowo w zamek z kluczykiem względnie w odmienny system, zapewniający kontrolę dopuszczenia do środka. Jakiekolwiek umeblowanie wytypujemy, zadbajmy również o małe szczegóły, jakie umilą pracę, na przykład fotografię w dopracowanej ramce bądź skrzynka z kwiatami na parapecie.