Żeby wypełnić puste miejsca we własnym ogrodzie postaw w nim narzędziownię

Budując własny dom nie zapomnijmy o wypełnieniu miejsca na zewnątrz. Szczególnie, kiedy za domem mamy ogród lub ogródek, nie możemy pozostawić go samemu sobie, gdyż o przyrodę należy troszczyć się. Cóż może być milszego od pójścia rankiem albo przed zachodem Słońca do własnego ogrodu, aby odprężyć się razem z rodziną? Toteż w tym artykule porozmawiamy odrobinę o tym w jaki sposób możemy zagospodarować przestrzeń za domem.

materiał drewno

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Najlepszym sposobem na zorganizowanie przestrzeni na narzędzia jest zbudowanie domku na narzędzie, w którym można składać również inny sprzęt ogrodowy, niepotrzebne meble, zabawki dziecięce oraz inne rzeczy, jakich nie chcemy trzymać w domu. Takie rozwiązanie nie dość, iż pomoże Ci utrzymać porządek w ogrodzie, ale ponadto może być intrygującym elementem twojego ogrodu. Jeżeli odrobinę się postarasz będziesz w stanie stworzyć domek, który będzie współgrał z roślinami w ogrodzie. Wiedz, iż domek narzędziowy winien mieć nie mniej niż 200x130x100, by w minimalnym stopniu mógł spełniać swe fundamentalne funkcje (jak przechowanie kosiarki oraz drobnych narzędzi). W sprzedaży odnajdziesz domki na narzędzia o wymiarach 200×300, w tych można przechować jeszcze rowery, zabawki dzieci i meble ogrodowe. Decydując się na materiał z jakiego ma być zrobiony domek musisz rozważyć czy będzie pasował do reszty otoczenia. Drewniana narzędziownia zapewne bez żadnych kłopotów będzie pasowała do otoczenia. Metalowy domek będzie pasował do ogrodów urządzonych w nowoczesnym stylu, natomiast plastikowy jest jedynie alternatywą dla tych, jacy nie lubią konserwacji. Jednakże lepiej schować taki domek przed ludzkim wzrokiem, ponieważ kiepsko komponuje się z naturą. Jeśli zdecydujesz się na domek drewniany pamiętaj, że nie może stać bezpośrednio na glebie. Grunt pod domkiem musi zostać utwardzony i odizolowany od wilgoci. Dobór stylu to już tylko twoja inwencja twórcza. Natomiast jeżeli posiadasz małe dzieci, warto byś przemyślał kwestię zakupienia placu zabaw. Przydomowe place zabaw dla dzieci są genialnym elementem, jaki zezwoli dzieciom na sielską zabawę we własnym ogródku pod twoim bacznym okiem. Gdy Ty będziesz pielęgnował rośliny, mimowolnie będziesz spędzać czas z rodziną.

Jeżeli masz z tyłu domu własny ogród, opłaca się go jakoś zapełnić, tchnąć tam odrobinę życia. Dołożenie domku na narzędzia oraz (jeżeli posiadasz dzieci) placu zabaw sprawi, że będziesz się czuł lepiej i wypełnisz pustki w ogrodzie.