Wykorzystanie profili LED-owych

Jeśli jest taka możliwość taśmy LED-owe montuje się w taki sposób, aby nie były one widoczne dla oka, podczas codziennego użytkowania pomieszczenia. Jednak nie zawsze można wykonać instalację oświetleniową w taki sposób. Odpowiednio umocowane paski LED-owe zastosowane przy podwieszanym suficie nie wymagają przykrywania, ale już kiedy instalujemy oświetlenie LED przy szafkach kuchennych czy łazienkowych to na pewno widoczna taśma może przeszkadzać – wtedy zarzutem jakie pojawia się wobec oświetlenia LED-owego jest opinia, iż taśma z diodami wygląda raczej estetycznie. Co możemy zrobić w takiej sytuacji? Tutaj przydatne będą właśnie profile LED. Ich zastosowanie jest jednak znacznie szersze, gdyż wykracza poza wspomniany aspekt estetyczny.

profile led

Autor: David Mellis
Źródło: http://www.flickr.com

Poza przykrywaniem taśmy z diodami, profil LED pełni funkcję zabezpieczająca i poniekąd zmieniającą światło. Po pierwsze profile – więcej pod tym linkiem – LED pozwalają na zabezpieczenie taśmy z diodami przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz wodą. Ponadto profil – sprawdź nasz newsletter: profil podparapetowy – LED zmienia światło, eliminując jego punktowość – niweluje widoczne punkty jasności światła, tam gdzie są diody i są przerwy między nimi. Zatem korzystając z profili LED-owych osiągamy efekt eleganckiego oświetlenia, bezpiecznego w użytkowaniu i dającego wygląd jednolitego strumienia. Wybierając taki osprzęt najlepiej postawić na profile aluminiowe led. Aluminium to tworzywo cechujące się lekkością, a równocześnie solidnością. Wysokiej jakości tworzywo pozwoli na bezpośrednie zamontowanie taśmy z diodami w profilu, a poza tym zapewni trwałość i jeszcze bardziej estetyczny wygląd.

Ceny profili z aluminium są dość zróżnicowane, ponieważ zależą od producenta i jakości tego produktu. Aczkolwiek profil aluminiowy to artykuł niezbędny przy współczesnym sposobie wykańczania wnętrz i dlatego jest powszechnie produkowany, a więc nie kosztuje dużo. Standardowa cena to około 15 zł. Trzeba również zwrócić uwagę, iż profile aluminiowe są dostępne w bogatej gamie rodzajowej – różnią się kształtami, tolerancją cięcia oraz rozmiarami ścianek.

Zanim kupimy profile LED-owe warto poznać ich rodzaje, aby wybrać takie produkty, które w zupełności spełnią nasze oczekiwania. Rozważny zakup z pewnością się opłaci. Poszukując wysokiej jakości profili w atrakcyjnych cenach nie trzeba ograniczać się do marketów budowlanych, ale także korzystnie jest zwrócić uwagę na sprzedaż online.