Z jakiego powodu ogrodowe figury cieszą się taką popularnością, jak odpowiednio je wybierać.

Pośród wyposażenia ogrodowego nie można nie wymienić najróżniejszych figur i figurek. Tak naprawdę są one w ogrodach obecne od bardzo dawna, w dawnych czasach do ich wykonywania wynajmowano znanych artystów, a te jakie ocalały obecnie są bardzo cenionymi zabytkami.

krasnal ogrodowy

Autor: August Axel
Źródło: http://www.flickr.com

Standardowe figury ogrodowe (przenieś się tutaj) to krasnale. Pierwsze takie ozdoby prawdopodobnie występowały już w XVIII stuleciu, w niemieckich siedzibach, których właścicielami byli posiadacze manufaktur. Pierwsze należące do dziedziny garden figures krasnale kreowane były na górników – posiadały długą brodę i spiczastą czapkę. Z upływem czasu kształt ogrodowych krasnali zmienił się. Stało się to m.in. z pomocą baśni braci Grimm. Także w produkcjach Disneya niezwykle często obecne były krasnale, posiadały one różnobarwne ubiory, niektóre nie miały zarostu albo zwyczajnie były małe. Od tej pory figurki krasnali były bardziej sympatyczne, dlatego obecnie każdy wielbiciel tych niewielkich postaci może odnaleźć odpowiedni model dla własnego ogrodu.

Stylowe figury ogrodowe to bez wątpienia białe, betonowe fontanny. Opadająca woda sprawia, że zwyczajny ogródek zamienia się w niezwykły ogród, przykładowo nieopodal zamku. Ogrodowe fontanny mogą być naprawdę piękne – grunt, by wykonane były z dobrych materiałów. Wybór jest bardzo duży, nowoczesne fontanny to mnóstwo kształtów (studzienki, kaskady, przyścienne figury ogrodowe) jak również rodzajów. Sklepy specjalizujące się w handlu ogrodowych fontann posiadają w swojej ofercie standardowe, tradycyjne modele, jak i przeróżne misy ozdobione figurkami nimf albo dziewcząt – Tego rodzaju figury ogrodowe są wspaniałą dekoracją ogródka, a emitowany przez nie dźwięk wody może relaksować.

Jednakże garden figures to nie wyłącznie postacie krasnali lub rusałek.

Przedstawiana tu problematyka jest dla Ciebie cenna? Jeżeli tak, to wejdź do serwisu (https://www.securityservice.pl/pl/), który publikuje podobne tematy.

To dodatkowo figurki postaci z Biblii. W Polsce bardzo popularne jest stawianie w ogródkach figur ukazujących Jezusa bądź też Matkę Bożą. Kiedyś tego typu figury przekazywały treść Biblii tym, którzy nie umieli czytać.

Jeżeli zafrapował Cię ten tekst, bez ociągania zobacz inne uwagi spod linku (https://www.partnerzy.pl/zamien) takiej tematyki – one także będą dla Ciebie interesujące.

Obecnie to po prostu sposób na pokazanie kultu Boga i wszystkich świętych.

Figury ogrodowe

Autor: Wolfgang Lonien
Źródło: http://www.flickr.com

Da się powiedzieć, że miłość do zwierząt jest popularna zarówno wśród dorosłych jak i juniorów.
Rzecz jasna bardzo dużo będzie zależało od tego, jakiego rodzaju figury się kupi, lecz to będzie wymagało od posiadacza ogrodu podjęcia wysiłku poszukania czegoś naprawdę ciekawego i oryginalnego. A możliwości w tym względzie są naprawdę duże, ponieważ garden figures oferowane są w ogromnej ilości wzorów, które się różnią zarówno surowcem, jak i kolorystyką.

Oprócz słynnych już krasnali dużym zainteresowaniem cieszą się na przykład figury zwierząt czy fantazyjnych bajkowych postaci, dając oglądającym radosny, wesoły nastrój. Są one dostępne także w rozmaitych wielkościach, od naprawdę niewielkich aż po wysokie na dwa metry postacie. Takie figury dekoracyjne doskonale będą się sprawdzać w ogrodach, ale też stanowić mogą ciekawe uzupełnienie oczek wodnych.

Bardzo wysoką jakość prezentują też figury zrobione z rozmaitych metali. Stosuje się przy nich między innymi brąz i żeliwo, wprawdzie ich ceny będą znacznie wyższe niż figur zrobionych z innego materiału, jednak poziom wykonania jest bez porównania.