Z jakiego powodu należy montować w mieszkaniach porządne antywłamaniowe drzwi w miejsce zwykłych drewnianych.

Kupując drzwi do swojego domu czy mieszkania należy mieć na uwadze parę ważnych rzeczy. Wielu ludzi zwraca uwagę tylko i wyłącznie na ich wygląd, faktem jest, że to również ma spore znaczenie, lecz nie powinno to być głównym kryterium wyboru.

Ważne jest również bezpieczeństwo, to znaczy odporność drzwi na wejście do środka nieproszonych gości. Włamywacze stosują wiele różnych sztuczek, żeby się dostać do środka, niektórzy będą otwierać zamki wytrychem, inni będą wyważać drzwi z zawiasów, a inni jeszcze stosują brutalną przemoc. Z tego też powodu istotne jest, żeby we wszystkich tych elementach wybrane drzwi zapewniały należyty poziom bezpieczeństwa. Oczywiście może to w stu procentach nie uchronić przez kradzieżą (dobra strona), lecz im dostęp do mieszkania będzie bardziej trudny, tym więcej szans, że jednak nikt nieodpowiedni nie znajdzie się w środku. Niestety dobre drzwi antywłamaniowe muszą odpowiednio kosztować, i z powodów finansowych nadal wiele osób kupuje typowe skrzydła z drewna, bez żadnych wzmocnień i zabezpieczeń.

malunek - wnętrze

Autor: uroczysko.net.pl
Źródło: http://www.flickr.com

O tym, jakiego rodzaju drzwi będzie się montować, każdy będzie musiał zdecydować samodzielnie. Trzeba tylko pamiętać o tym, że wybranie drzwi sklejkowej to tylko pozorna oszczędność, gdyż w przypadku jakiegoś włamania straty będą nieporównywalnie większe. Tak naprawdę drzwi (drzwi z Krakowa) do mieszkania będzie się wstawiać nie pół roku, ale na długi okres czasu, i faktycznie warto zainwestować w dobre zabezpieczenia. Porządne drzwi zrobione są przeważnie z solidnej blachy, a wewnątrz mają piankowe wypełnienie. Dzięki temu są odporne na próby ich rozwalenia, a dodatkowym plusem takiej konstrukcji jest bardzo dobra tkaniny ogniotrwałe akustyczna. Ale odpowiednia budowa samego skrzydła może nie wystarczyć, żeby czuć się bezpiecznie.

Takie drzwi Gerda oferowane są w zestawie wraz z futryną, jaka również posiada pewne zabezpieczenia. Normą są różnego rodzaju bolce, jakie zabezpieczają przed możliwością wyważenia, lecz w droższych modelach wykorzystuje się specjalne zasuwy. Ważną kwestią są też odpowiednie zamki, obowiązkowo powinny one posiadać wszystkie wymagane atesty.