Wycieraczki metalowe skutecznie chroniące przez zabrudzeniami

Nadal jesteś w trakcie wykańczania domu i jego otoczenia? Masz po dziurki w nosie mycia podłóg, które brudzą się od błota, piasku czy śniegu? Rozwiązaniem mogą być wycieraczki metalowe.

stopnie schodowe

Autor: Philipp Abel
Źródło: http://www.flickr.com

Stopnie schodowe prowadzące do domu często się brudzą od błota i innych zanieczyszczeń, co z kolei może prowadzić nie nieestetycznego wyglądu samych schodów (zobacz odkryj więcej), ale również do wprowadzania zanieczyszczeń wraz z butami do środka. Opisany kłopot zazwyczaj pojawia się zimą i może być najbardziej uciążliwy dla osób, które nie mają jeszcze całkowicie wykończonego otoczenia domu. Jeszcze dość roboczy wygląd przydomowego terenu, bez wykończonej ścieżki kostką to zmora w szczególności dla gospodyń domowych. Codzienne mycie schodów, ale kliknij w link przede wszystkim podłóg na pewno może być uciążliwe. Doskonałym rozwiązaniem, chociażby tymczasowym są wycieraczki metalowe zakładane na schody.

Wycieraczka metalowa pozwoli usunąć z butów błoto, piasek i śnieg. Dodatkowo, wycieraczki ze charakterystycznym kształtem kratek mają właściwości antypoślizgowe. Takie wycieraczki wysokiej jakości tworzone są ze stali ocynkowanej, dzięki której cechują się wyjątkową wytrzymałością i nie odkształcają się na skutek działania wilgoci. Pokrycie warstwą cynku sprawia, że wycieraczka jest odporna na korozję i będzie doskonale służyć przez bardzo długi czas. Kratki stalowe mogą także służyć jako samodzielne wycieraczki. Oferowane są w różnych kształtach i kratek z jakich się składają, dzięki czemu możemy wybrać idealny wariant dla siebie. Tego rodzaju wycieraczki oferowane są w kompletach z ramką, która ma zadanie gromadzić większość zabrudzeń. Można zatem bez wysiłku zebrać i wyrzucić zgromadzone zabrudzenia, ale także szybko wyczyścić kratkę szmatką czy gąbką. Niektóre wycieraczki tego rodzaju mają specjalny element antykradzieżowy, który przykręcany jest śrubą przez ramę rozporową do podłoża. Metalowa wycieraczka może być przydatna na schody do każdej posesji, ale również przed wejściem do lokalu czy sklepu.