W jaki sposób uporać się z szczególnie trudnym wyzwaniem, jakim niezaprzeczalnie jest podejmowanie decyzji jakie schody dobrać do swego domu?

Prawie każdy człowiek stanął w swoim życiu przed niezwykle problematycznym zadaniem jakim jest urządzenie swojej przestrzeni. Początkowo był to może jedynie pokój, który dwie trzecie nas obklejała wielobarwnymi plakatami z ukochanymi wokalistami i aktorami. Jednakże w końcu dochodzi do stanu, że przestrzeń, którą musimy urządzić i spersonalizować, jest o wiele większa, co rzecz jasna znaczy kilkanaście razy więcej kłopotów z tym związanych.

Schody

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting

]Jedną z takich trudności jest niewątpliwie wybór schodów (zobacz kliknij tu), po których będziemy wchodzić do domu, a także pokonanie wyzwania, jakim są schody wewnętrzne i ich dopasowywanie do stylu wnętrz. No tak, ale zacznijmy od czegoś, bez czego nie istniałby żaden dom, a mianowicie zewnętrznych stopni. W tym temacie najpopularniejszym trendem ostatnich sezonów są schody granitowe. Nie jest to niczym dziwnym, ponieważ mają one wiele zalet. Schody granitowe są bowiem niezwykle solidne, ale również gustowne. To jednak nie koniec, ponieważ mają one wiele ciekawych barw, zapewniając także, iż dany wzór będzie jedyny w swoim rodzaju i nikt nie będzie posiadał takich samych schodów jak my. Jednak jeśli granit nie wpisuje do naszej estetyki niezwykle ceniony jest ostatnimy czasy także marmur lub minimalistyczne formy ukształtowane ze stali nierdzewnej. Gdy podjęliśmy już decyzję o zewnętrznych, czas przejść do działu przemysłu architektury wnętrz, jakim są schody wewnętrzne. Od zawsze niepodzielnie królują tu te wykonane z drewna, które idealnie dopasowują się do tradycyjnych, jak i tych bardziej nowoczesnych. Jednakże, gdy naszym zamiarem jest stworzenie bardziej niekonwencjonalnego wystroju, o wiele lepszym wyborem będą stopnie wykonane ze szkła. Pewne jest, że będą one zarówno użyteczne jak i ozdobne.

Przy wyborze schodów należy zastanowić się nad warunki naszych wnętrz, to czy dla przykładu mamy dzieci lub psy, powodujące oczywiście więcej plam i różnych zabrudzeń, które na danych powierzchniach będą widoczne znacznie bardziej niż na pozostałych. Faktem jednak jest, że takie sprawy musimy rozważać nie tylko przy wyborze schodów, a również przy podejmowaniu decyzji o tym jaki dywan, farbę, czy nawet panele wybierzemy, gdyż kilka z nich doczyszcza się znacznie łatwiej od innych.