W jaki sposób dobrać baterie oraz zlewozmywaki kuchenne?

W trakcie wyposażania kuchni stajemy przed znaczącym zakupem: zmywarka czy zlewozmywak. gdy wybierzesz zlewozmywak, dowiedz się, jaki zlewozmywak kupić i jak dopasować do niego odpowiednie baterie. Podpowiadamy, co jest istotne podczas zakupów, a również jakie rozwiązanie sprawdzi sę najlepiej w Twojej kuchni.

Gdy nie dysponujemy przestronną kuchnią, najlepiej wybrać zlewozmywaki jednokomorowe. Zajmują one o wiele mniej przestrzeni niż dwukomorowe, dzieki czemu uda nam się zachować dodatkową część kuchni na blat. Na zlewozmywaki jednokomorowe możemy zdecydować się, kiedy nie gotujemy za często albo wtedy, gdy posiadamy zmywarkę ,więc zlewozmywak będzie służył nam tylko okazjonalnie. Przy zakupie lepiej zdecydować się na te z ociekaczem, na którym możemy ustawić suszarkę. Taka opcja pozwoli nam utrzymać porządek w kuchni, wygospodarować dodatkowe miejsce oraz uchronić przed zalaniem blatu kuchennego.

sklep - kadr

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
firmy - wizerunek

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy postawimy na zlewozmywaki jednokomorowe, powinniśmy do nich dobrać dobre baterie kuchenne. W sklepach możemy wybrać dwa rodzaje baterii kuchennych: ścienne oraz stojące (tzw. sztorcowe).

Intryguje Cię opisywana kwestia? Jeżeli tak, to bez wahania kliknij tu – ta optymalna strona www (https://belbazaar.pl/25-meble-tapicerowane) z pewnością również okaże się godna zainteresowania.

Naszym zdaniem zdecydowanie pierwsze miejsce zajmują baterie stojące. Baterie sztorcowe zakładamy bezpośrednio w płycie zlewozmywaka lub tuż za nim, czyli na blacie. Otwory baterii są zazwyczaj uniwersalne, dlatego baterie można prosto wymienić na nową bądź zmienić jej umiejscowienie na zlewozmywaku. Porównując, baterie naścienne są bardziej problematyczne w montażu, a ich demontaż wiąże się z dodatkowymi wierceniami w ścianie. Istotnym elementem kuchennych baterii są także uchwyty. Warto postawić na takie, które są jednouchwytowe, aniżeli tradycyjne, czyli z dwoma kurkami.

Dzięki jednouchwytowej baterii zaoszczędzimy wodę, ponieważ jej odkręcanie i zakręcanie jest zdecydowanie szybsze. Baterie jednouchwytowe są też wygodniejsze, regulowanie temperatury oraz strumienia wody jest łatwiejsze. Zlewozmywaki jednokomorowe sprawdzą się w każdej niewielkiej kuchni, a dobrze dobrane baterie pozwolą nam w codziennych czynnościach zaoszczędzić czas i pieniądze.