Kominek

Techniki akumulacyjne wykorzystywane w nowoczesnych kominkach

Nie tylko powierzchowność i format kominka ma znaczenie. Jednym z istotnych elementów jest jego obudowa. Producenci kominków stopniowo zastępują do tej pory wykorzystywane rozstrzygnięcia kolejnymi, o znacznie lepszej jakości. Realizują one nie tylko najwyższe standardy w zakresie troski o środowisko naturalne, lecz także są w pełni bezpieczne dla użytkownika. Od obudowy kominka zależy to, w jaki sposób przekazywane będzie ciepło i czy po wygaszeniu paleniska ciepło będzie zwracane do otoczenia, albo powstrzymywane.

Kominek
Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com

Nowoczesne kominki akumulacyjne są najczęściej wybierane do przestronnych pomieszczeń. Trzeba jednak przeanalizować warunki danego wnętrza, by przystosować odpowiedni typ obudowy tak, żeby kominek maksymalnie wykorzystywał ciepło ze spalanego drewna.

Technologie akumulacyjne charakteryzują się wysoką jakością i wymieniają stosowane do tej pory płyty kartonowo-gipsowe, również stelaże z metalu. Najistotniejszą wartością, która odróżnia je na tle wykorzystywanych dotychczas materiałów, jest wytrzymałość na bardzo wysoką temperaturę. Płyty i kręgi szamotowe z bardzo dużymi zdolnościami akumulacyjnymi i przewodnictwem termicznym pozwalają na znaczne oszczędności.

Jeżeli życzysz sobie zobaczyć większą ilość publikacji na nakreślany tutaj temat, to szczerze zalecam ten portal (ecconstruction.pl/brukarstwo/) – kliknij oraz zobacz, czy wpadła Ci w oko.

Zapewniają odzyskanie energii cieplnej z kominka nawet po wygaśnięciu.

Kominki ciepłe sporządzone są z materiału o świetnych parametrach akumulacyjnych. Troskliwie dobrane i skonfigurowane ciepłe zabudowy kominkowe bardzo skutecznie, a zarazem komfortowo nagrzewają wnętrze domów. Ciepło oddawane jest z kominka nie tylko przez szybę wkładu, lecz także przez jego ściany i rurę dymową.

Jeśli zainteresował Cię zaprezentowany problem, odwiedź serwis ogniwa fotowoltaiczne wrocław, gdzie odnajdziesz obszerne info. Poszerz swoje wiadomości!

Dzięki użyciu akumulacyjnych tafli i kręgów szamotowych zostaje zawężona strata ciepła przez te dwa fragmenty kominka. Ciepło oddawane jest za pomocą promieniowania całej przestrzeni kominka, a przy tym pozostaje zatrzymany wysoki komfort termiczny przez sporo godzin – surowców najlepszej jakości zapewnia bezawaryjne działanie kominka przez wiele lat.
Decydując się co do gatunku obudowy powinno się wziąć pod uwagę położenie, w jakim znajduje się kominek. Inne obudowy okażą się stosowne dla budynków użyteczności publicznej, a już absolutnie odmienne będą stosowne w naszych domach i mieszkaniach.