samoczynne systemy w piecach co

Kotły gatunku KP z podajnikiem to kotły retortowe przystosowane do palenia opałów stałych. Po wdrożeniu oryginalnych wyjść, automatycznego systemu podawania, również płynnego sterowania, kotły te stały się alternatywą dla pieców gazowych i olejowych.

Ogrzewanie

Źródło: pixabay.com

Kotły (odwiedź stronę LOOS CENTRUM Sp.z o.o) z podajnikiem są urządzeniami, które nie potrzebują znacznego zaangażowania eksploatatora w zakresie ich obsługi. Redukuje się ono na ogół do cyklicznego dosypywania opału do pojemnika, a potem do usuwania uzbieranego popiołu. Pracą kotła c.o. z podajnikiem zarządza sterownik, który samodzielnie dobiera sposób działania maszyny. Warunki te kreują wielki komfort eksploatacji, połączony z bezpieczeństwem użytkowania funkcjonalnego urządzenia ogrzewającego.

Należyte piece producent oferuje w wielu wariantach. Ze uwagi na metodę zapewniania opału do pieca są dwa gatunki takich źródeł ciepła. Piec z podajnikiem ślimakowym świetnie sprawdza się, kiedy ocieplany budynek jest wyłącznie ekogroszkiem. W piecach CO z podajnikiem tłokowym można z wyjątkiem ekogroszku palić również miałem, również węglem.

Użytkownik musi zapewnić prawidłową wielkość powietrza przy paleniu, zlekceważenie tego grozi produkowaniem znacznej liczby sadzy. Zaletą pieca CO z podajnikiem jest mała emisja substancji szkodliwych, bowiem struktury mają atest ekologiczny. Sprzęty znamionuje znacząca skuteczność termiczna.
Kotły (złap promocje na wytwornice pary -> http://bosch-industrial.pl/articles/news/Kotly-parowe) z podajnikiem są napędzane napędem elektrycznym, toteż wymagają zasilania napięciem 230 V.

To właśnie ze względu na obniżone możności transportowania paliwa przez podajnik, w kotłach retortowych pali się węglem o niewielkich wielkościach ziarna. Nazbyt duże fragmenty węgla, czy też będące w nim zanieczyszczenia mogą wstrzymać podajnik i zablokować pracę kotła. W zależności od średnicy zasobnika i zapotrzebowania na ciepło, ilość węgla w zasobniku starczy na nieprzerwaną pracę kotła przez kilkanaście godzin w okresie dużego zimna i nawet przez parę dni w sezonie przejściowym. Kotły c.o. z podajnikiem to rozstrzygnięcie innowacyjne i zdecydowanie warto je używać.