Radiowe wodomierze to nowoczesne oraz wygodne rozwiązanie dla posesji oraz lokali mieszkalnych

Nowoczesne technologie nieustannie ułatwiają nam życie. Okazuje się, iż od paru lat niektóre spółdzielnie wymieniają przestarzałe wodomierze na zupełnie nowe, tak zwane smart. Posiadają one dużo korzyści, więc są coraz bardziej powszechne. Jednak za ich montaż zapłacić muszą mieszkańcy.

Wodmierz

Źródło: flickr.com

Wodomierze radiowe są bardzo nowoczesne i nie powinno nikogo zdziwić, jeżeli spółdzielnia zechce je zainstalować. Pozwalają one na bardzo precyzyjny odczyt (www.bmeters.pl/pl/zdalny_odczyt_cieplomierzy/183/) wykorzystanej wody właściwie w każdej chwili. Najlepsze jest to, iż człowiek sprawdzający stan liczników nie musi wchodzić do naszego lokalu mieszkalnego czy na działkę. Wystarczy, że będzie posiadał ze sobą mały komputer, który drogą radiową sprawdzi stan licznika. Oczywiście należy mieć w pamięci, że wymagana jest również legalizacja ciepłomierzy i ewentualny serwis, jeżeli cokolwiek przestanie działać. Takie usługi świadczy mnóstwo firm, które wydają specjalne certyfikaty. Jeżeli więc pragniemy posiadać ten innowacyjny wodomierz we własnym mieszkaniu, to starczy udać się do takiej firmy z prośbą o legalizację.

Należy nadmienić, że wodomierze radiowe umożliwiają znacznie precyzyjniejsze obliczenie, jak dużo wody zużyliśmy niż liczniki starej daty. Jeśli więc pragniemy sprawdzić, jak dużo wody w danym momencie wykorzystaliśmy, to taki wodomierz jest doskonałym rozwiązaniem. Okazuje się, że takie wodomierze (kliknij i sprawdź) mogą również informować zakład dostarczający wodę o tym, że ktoś robi modyfikacje lub przykłada magnes.

Nie będziemy zatem już musieli płacić za innych, jeżeli któryś nadgorliwy sąsiad będzie chciał pomajstrować przy swoim wodomierzu. Niezmiernie istotna jest też legalizacja ciepłomierzy, gdyż musimy mieć pewność, iż będą one funkcjonowały bez zarzutu oraz pozostaną precyzyjne. Jedynym negatywem tych wodomierzy jest cena, jednakże oszczędności, które dzięki nim zrobimy na pewno będą całkiem spore.

Oczywiście największą korzyścią z posiadania takich liczników jest fakt, że odczyt może przebiegać bez konieczności obecności w domu. Nie trzeba już czekać na pracowników w niedogodnych porach.