Podstawowe parametry zlewozmywaków, o czym należy pamiętać przy ich wybieraniu do swojej kuchni.

Jednym z istotniejszych sprzętów w każdej kuchni jest jakiś zlewozmywak. Na sklepach jest ich niezliczona ilość, różnią się między sobą kształtem, wielkością i materiałem. Należy więc zastanowić się parę chwil nad zakupem, żeby znaleźć model, jaki będzie najlepiej spełniał oczekiwania. Jednym z najważniejszych kryteriów jest materiał, z którego zlewozmywak będzie wykonany. Jeszcze do niedawna panowały zlewozmywaki stalowe, ale też wielkiego wyboru w sklepach raczej nie było.

Zlewozmywaki te posiadają sporo zalet, przede wszystkim charakteryzują się stosunkowo niską ceną i łatwym czyszczeniem. Poza tym oferowane są w największej liczbie wzorów, więc stosunkowo prosto dobrać je do konkretnej kuchni.

Na tej stronie są atrakcyjne wątki, jednak sprawdź także inne tematyczne wątki, gdyż one również zapewne Cię zainteresują.

Wśród klientów coraz większym zainteresowaniem cieszą się również zlewy wykonane ze sztucznego granitu. Obecnie uważane są za najbardziej trwałe ze wszystkich odmian, wytwarzane są z żywic i twardych materiałów, dzięki czemu charakteryzują bardzo wysoką twardością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Minusem ich jednak będzie to, że potrzebują dość systematycznego czyszczenia.

Zlew kuchenny

Autor: Kuchinox
Źródło: Kuchinox

Poza rodzajem materiału należy się także zastanowić nad wielkością i kształtem. Tu dużo będzie zależało od wielkości kuchni, zlewozmywak trzeba bowiem dobrać w taki sposób, aby starczyło miejsca na pozostałe wyposażenie. Jeśli mieć się będzie odpowiednio dużo miejsca, to bardzo dobrym wyjściem są zlewozmywaki narożne. Posiadają one przeważnie sporo miejsca w środku, dzięki czemu korzystanie z nich jest bardzo wygodne. Jeśli ktoś nie ma wolnego rogu do wykorzystania, a mimo wszystko chciałby mieć odpowiednio dużo miejsca na mycie, to ciekawą opcją mogą też dla niego być zlewozmywaki dwukomorowe, nierzadko oferowane wraz z bardzo funkcjonalnym ociekaczem.

Z kolei do niewielkich kuchni przeznaczona jest cała gama małych jednokomorowych zlewozmywaków w różnych konfiguracjach i kształtach. Poza klasycznymi prostokątami pojawiają się również trapezy, owale czy koła, przez co zlewozmywak nie spełniał będzie spełniał swoją rolę, lecz również ładnie się prezentował.