Piękny ogród, czyli jakiego typu rośliny ozdobne warto w nim posadzić

Trawy ozdobne zaliczamy obecnie do mocno popularnych roślin które spotykamy w ogrodach. Skąd ta moda? Tak naprawdę prezentują się one idealnie w ogrodach które zostały zaprojektowane w nieprawdopodobnie przeróżnym stylu, do tego sporo z nich stanowi ozdobę ogrodu również w porze zimowej. Jakie są najbardziej popularne odmiany tych roślin?

trawy ozdobne spotkamy dzisiaj w dużej liczbie ogrodach.

Spodobał Cię taki artykuł? To sprawdź jeszcze to, tutaj także znajdują się wyłącznie świetne informacje, które z pewnością Cię zainteresują.

Wspaniale prezentują się w ogrodach zaprojektowanych w stylu naturalistycznym, ale też w miejscach w stylu angielskim. Do tego będą stwarzały bardzo wiele opcji aranżacyjnych. W zależności od odmiany, trawy ozdobne możemy sadzić w ogródkach skalnych, niedaleko oczka wodnego, będą mogły też rosnąć oddzielnie. Są proste w uprawie, a do tego możemy je zakupić w wielu odmianach. Umiejętnie zestawiając odmiany o zielonych liściach z tymi, które mają liście wielokolorowe można stworzyć niezwykle kompozycje. Co więcej, są wśród nich zarówno trawy wyższe, jak i niskie. Zwiększa to znacznie możliwości ich połączenia. Pośród wyższych odmiana traw ozdobnych jedną z częściej spotykanych w naszych ogrodach jest dorastająca nawet do trzech metrów trawa pampasowa. Tak wysoka roślina, która do tego zawiązuje różowe bądź białe kwiatostany doskonale prezentuje się zasadzona pojedynczo.

Krzewy i trawy ozdobne

Autor: Matt Lavin
Źródło: www.flickr.com

Wiosna to pora, kiedy duża część posiadaczy przydomowych ogrodów decyduje się na nowe rośliny. Wiosną najchętniej decydujemy się przede wszystkim na krzewy ozdobne. szkółka krzewów ozdobnych jest idealnym miejscem do kupna modnych roślin. Szkółka krzewów ozdobnych to miejsce, w którym dokonamy zakupu zarówno krzewy liściaste, jak też rośliny iglaste. Są wśród nich również szkółki, które proponują znacznie więcej roślin ozdobnych: zróżnicowanego rodzaju byliny, długoletnie zioła, drzewa oraz krzewy owocowe, rośliny pnące. Decydując się na sadzenie traw ozdobnych możemy odwiedzić tego rodzaju właśnie szkółkę. Na pewno odszukamy w niej interesujące nas odmiany traw.

Naprawdę ciekawą odmianą wśród traw ozdobnych, która ma niezwykle duże zastosowanie jest miskant chiński. Bez względu na to, jaki gatunek trawy wybierzemy, musimy wiedzieć, że są to rośliny bardzo ekspansywne. Tego rodzaju trawy raczej nie będą nadawały się do sadzenia w małych ogrodach. Zbyt szybko zajmą w nich ogromną przestrzeń.