Pastele – dlaczego powinny znaleźć się w otoczeniu maluszka?

Subtelne pastelowe kolory kojarzące się z wiosenną rześkością, zimowym orzeźwieniem oraz baśniowym klimatem rodem z marzeń zachwycają swoim niepospolitym, dyskretnym urokiem. Korzystny wpływ przyjemnych w odbierze barw na nastrój człowieka dostrzegany jest od wieków. Łagodne, harmonijnie łączące się z innymi barwami tony – obok atrakcyjnych walorów wizualnych – wyróżnia kojące działanie na ludzką psychikę. Te właściwości pasteli w dużej mierze zdecydowały o ich popularności w obszarze aranżowania wnętrz tworzonych z myślą o ich najmłodszych użytkownikach.

Wystrój wnętrz

Autor: FewChairs
Źródło: FewChairs

Na pytanie jakie kolory najlepiej łączą się z charakterem dziecięcego pokoju, najczęściej bez namysłu odpowiemy: pastele.

Ten artykuł Ci się spodobał? To odwiedź serwis płyta plaster miodu, a odnajdziesz większą ilość podobnych informacji, które też będą fascynujące.

Nie bez przyczyny – te subtelne kolory, przepełnione optymizmem, oferujące atmosferę spokoju oraz relaksu, wprowadzają do pomieszczenia barwny akcent, a jednocześnie nie dostarczają maluszkowi nadmiaru bodźców, które mogą zbytnio pobudzać oraz sprawiać problemy z zasypianiem. Jasne, delikatne barwy, obecne w otoczeniu pociechy, kształtują jej emocjonalność, dlatego warto zadbać o to, aby pojawiły się one nie tylko w postaci farb, tapet, czy umeblowania, lecz również barw, w jakich utrzymane są gadżety i dekoracje. Do tego celu idealnie nadają się chociażby poduszki ozdobne lub wieszaki drewniane.

Pudrowy róż, brzoskwinia, błękit – to obowiązkowe kolory z szerokiej palety odcieni, jakich nie sposób pominąć w trakcie urządzania królestwa malucha. Któż ze świeżo upieczonych rodziców jest w stanie oprzeć się urokowi tej stylistyki i nie ulec przyjemności dekorowania w jej duchu wnętrza, które ma użytkować nasze dziecko? Tym bardziej, że istnieje spora ilość sposobów na wprowadzenie pasteli we wnętrza. Producenci dekoracji do dziecięcych sypialni zapewniają różnorodną gamę rozwiązań. Mogą to być nie tylko nadmienione poduszki ozdobne lub wieszaki drewniane, lecz również ramki i tasiemki.

Doskonałym sposobem na spersonalizowanie pokoju będą pastelowe literki ułożone w imię dziecka. Te mogą być wykonane z drewna lub można zamówić ręcznie szyte.