Oświetlenie dla naszych pociech

Pokoje naszych pociech to miejsca szczególne – ich przystań, w której jeśli tylko czują potrzebę, mogą skryć się przed całym światem, porozmyślać i czuć się naprawdę dobrze. Ważne, aby była to przestrzeń przyjazna i estetyczna – taka, do której dzieci będą z entuzjazmem powracały. Przy planowaniu pokoju dziecięcego kluczową kwestią jest to, aby meble dla dzieci były wystarczająco wygodne. Inaczej mówiąc muszą być one uważnie dopasowane do ich potrzeb potrzeb oraz upodobań.

lampy

Autor: David Prasad
Źródło: http://www.flickr.com

Pokój naszej pociechy to miejsce harców, nauki, odpoczynku, snu, spotkań towarzyskich. W związku z tym tak wielką rolę odgrywa oświetlenie górne. Dobrym rozwiązaniem może być centralnie zamontowana lampa sufitowa lub system reflektorków na szynie. Powinno oświetlać każdy kąt w pokoju i być równomiernie rozproszone. Lampy dla dzieci (sprawdź tę oferte) to dziś prawdziwe designerskie perełki i znajdziemy ich bardzo na rynku, toteż bez problemu dobierzemy wygląd lampy do stylistyki pokoju.

Nie wystarcza Ci ten krótki tekst umieszczony w tym serwisie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej tutaj, przeczytasz tam tego typu informacje.

Jednak tylko jedno, górne źródło światła nie wystarczy. Urządzając pokój dziecięcy postarajmy się dobrze wybrać rodzaje oświetlenia oraz miejsce zamontowania lamp, niedużych lampek stojących i biurkowych. Światło w pokoju dziecinnym, niezbędne podczas zabawy, wzmocnijmy niewielkimi punktowymi lampkami i kinkietami.

Pokój dziecka wymaga doświetlenia także w miejscu do nauki i kąciku do rysowania.

Jeśli potrzebne Ci następne miejsce, z którego zamierzasz czerpać wiadomości, to zalecamy to źródło. Przeczytasz w nim dużo publikacji na rozpatrywany tu temat.

Subtelne światło przyda się też przy łóżeczku – stworzy miłą, bezpieczną atmosferę. Zostaniemy najlepszymi rodzicami na świecie gdy nie zapomnimy o oświetleniu dekoracyjnym. Takie oświetlenie pokoju dziecięcego tworzy przyjemny i wesoły nastrój. Małe księżniczki przeniosą się w bajkowy świat, jeżeli w ich pokoju pojawi się lampa niczym w krainie baśni tysiąca i jednej nocy. Lampy orientalne zamienią pokój dziecięcy w komnatę małej księżniczki – więcej. Oświetlenie przyda się też małym miłośnikom akwarystki – świetlówki led podłączone w akwarium pięknie podkreślą urodę wodnych stworzonek.

lampy

Autor: Technolux
Źródło: Technolux

Dzięki oświetleniu dzieci nie tylko czują się, ale po prostu są bardziej bezpieczne. Nie zapominajmy tylko by sprawdzić czy lampy były poddawane testom i są bezpieczne dla dziecięcych małych rączek. Teraz już wszystko jasne…