Opis podstawowych rodzajów piecy stosowanych w układach CO, zalety pieców z podajnikami.

W naszym klimacie konieczne będzie dostarczenie do domu czy mieszkania jakiegoś ogrzewania. W przypadku budynków wielorodzinnych jest dość prosto, bo najczęściej posiadał on będzie własną kotłownię albo będzie podpięty do ciepłowniczej instalacji. Jednak posiadacze domów jednorodzinnych będą musieli zastanowić się nad tym, żeby jakieś grzanie zapewnić.

tableau - kominek

Autor: Portal Jak-Budowac.pl
Źródło: http://www.flickr.com

Do wyboru jest kilka różnych opcji, a najczęściej wybieranym rozwiązaniem będą piece na paliwo stałe. W ostatnim czasie w stosunku do nich jest sporo kontrowersji, ponieważ ich przeciwnicy zarzucają, że przyczyniają się one do dużego zanieczyszczenia przyrody.

Nie masz ochoty przerwać czytania intrygującego tematu na tym artykule? W takim razie zapraszamy do nowych – kliknij w źródło kominki bydgoszcz fordońska i wejdź na analogiczną stronę.

Rzeczywiście starsze konstrukcje sprzed lat tak mogą robić, zwłaszcza jeśli ich właściciele niekoniecznie używali przy paleniu jedynie drewna albo węgla, a wrzucali wszystko, co im wpadło w ręce. Lecz nowoczesne piece węglowe są faktycznie bardzo ekologiczne i bezpieczne dla środowiska, co potwierdzają ich parametry i certyfikaty. A oprócz tego cechują się coraz większą wygodą przy użytkowaniu, co także było dużą bolączką starych konstrukcji.

Stare konstrukcje pieców opierają się na spalaniu górnym, jakie ma wszystkie wspomniane wcześniej wady. Spalaniu w nich ulega cała porcja włożonego paliwa, co przeważnie może powodować wydzielanie różnych zanieczyszczeń. Dodatkową uciążliwością jest w nich konieczność systematycznego dokładania paliwa, bo po kilku godzinach wszystko by zgasło i zrobiłoby się chłodno.

Namawiamy – naciśnij tutaj schody domanski i wejdź na inną naszą witrynę. Tam oczekują na Ciebie świeżutkie oraz rzetelne artykuły.

Wspomnieć też należy o wydajności, niekontrolowane dokładanie węgla niestety nie należy też do ekonomicznych rozwiązań. Powyższych wad nie mają kotły z podajnikiem, jakie od pewnego czasu zyskują dość znacznie na popularności.

Stosują one nowoczesne układy sterowania, dzięki którym powietrze i paliwo są podawane do kotła w dokładnie określony sposób. Dzięki zainstalowaniu w piecu podajnika wystarczy raz na kilka dni dosypać do niego paliwa i posprzątać popiół. Przy takim systemie spalania tego typu piece posiadają znacznie większą skuteczność, a jednocześnie produkują znacznie mniej niebezpiecznych związków.