Opis najczęściej wykorzystywanych sposobów na zasłonięcie okien, zalety żaluzji i rolet.

Poza tradycyjnymi zasłonami i firankami popularność zyskują również inne metody zasłaniania okien, z jakich najczęściej wybierane są żaluzje i rolety. Ich zadanie będzie identyczne, to znaczy osłonięcie części lub całości okiennicy, ale odbywa się to w różny sposób.

Przy klasycznych roletach jest to nawinięta na rolce tkanina, jaką opuszczać można na okno, zasłaniając go tym samym. Tego typu rolety materiałówe wrocław są sprzedawane w ogromnej liczbie wzorów, przez co bez żadnego problemu można je dostosować do stylu i charakteru wnętrza. W zależności od użytej tkaniny mogą albo całkowicie zasłaniać słoneczne światło, albo jakąś jego część przepuszczać. Nawijanie odbywa się najczęściej przy pomocy łańcuszka lub sznurka, choć dużą popularność zdobywają także rolety wyposażone w elektryczne silniczki. Oprócz klasycznych rolet klienci chętnie wybierają także ich inne rodzaje. Ich duże zróżnicowanie powoduje, że montować je można w najróżniejszych miejscach, łącznie z oknami na poddaszach.

klient - ogląd

Autor: Bratislavská župa
Źródło: http://www.flickr.com

W nieco inny sposób będą działać żaluzje poziome wrocław, jakie są drugim najbardziej popularnym po roletach sposobem na zasłanianie swoich okien. W roletach opuszczana tkanina >>> polecamy stronę http://lamalama.pl ciekawe źródło jest jednolita, więc albo będzie zasłaniać ona okiennicę, albo nie. W przypadku żaluzji sytuacja trochę inaczej wygląda, gdyż składają się one z pewnej ilości szerokich na kilkanaście milimetrów listewek. Najchętniej kupowany model żaluzji będzie miał możliwość ustawiania dowolnego kąta tych listewek, przez co uzyskuje się efekt zasłaniania i odsłaniania okna. Co więcej, jeśli będzie taka potrzeba to da się podnieść całość w górę, dzięki temu nic szyby nie będzie zasłaniało. Listewki wykonuje się z rozmaitych materiałów, mają one również niezwykle zróżnicowaną kolorystykę i wzornictwo.

Najbardziej popularne są modele zrobione z aluminium, które jest wytrzymałe, lekkie i daje duże możliwości zdobnicze. Dużą popularnością cieszą się także żaluzje zrobione z drewna, są one dużo bardziej eleganckie i stylowe od wersji aluminiowych.