Ogród marzeń, czyli jak go wyczarować za pomocą różnych ozdób

Ogród dla wielu ludzi to nie tylko miejsce, w którym rosną kwiatki i krzewy. Prawdziwi miłośnicy ogrodu są w stanie spędzać tam wiele godzin. Nic dziwnego, że chcą własny zakątek zamienić w prawdziwy raj z pomocą specjalnych figur.

krasnal ogrodowy

Autor: August Axel
Źródło: http://www.flickr.com

Standardowe figury ogrodowe to krasnale. Pierwsze tego typu figury przypuszczalnie pojawiały się już w XVIII stuleciu, w niemieckich rezydencjach, których właścicielami byli posiadacze warsztatów. Pierwsze należące do zakresu garden figures krasnale stylizowane były na górników – posiadały długą brodę oraz spiczastą czapkę. Z biegiem czasu kształt ogrodowych krasnali zmienił się. Stało się to m.in. z pomocą baśni braci Grimm. Również w produkcjach Disneya bardzo często występowały krasnale, miały one kolorowe ubiory, niektóre nie miały zarostu lub po prostu były dziećmi. Od tej pory figurki krasnali były bardziej łagodne, dlatego dziś każdy wielbiciel tych drobnych postaci może odnaleźć odpowiedni model dla swojego ogrodu.
Stylowe figury ogrodowe to bez wątpienia białe, betonowe fontanny. Opadająca woda sprawia, że zwyczajny ogród przemienia się w niezwykły ogród, przykładowo nieopodal zamku. Ogrodowe wodotryski mogą być rzeczywiście efektowne – ważne, aby wykonane były z dobrych materiałów.

Czyżby jakiś komentarz spod linku (https://www.artimbo.pl/altany-drewniane,g19.html) Cię zainspirował? Masz chęć na to odpowiedzieć? Nakłaniamy Cię do tego z zaangażowaniem. Oczekujemy na Ciebie!

Wybór jest bardzo duży, dzisiejsze fontanny to wiele kształtów (studzienki, kaskady, przyścienne figury ogrodowe) i rodzajów. Miejsca specjalizujące się w sprzedaży ogrodowych wodotrysków posiadają w swojej ofercie wolnostojące, klasyczne wzory, jak również różnego rodzaju miski ozdobione figurkami rusałek bądź młodych kobiet. Tego rodzaju figury ogrodowe są niezwykłą dekoracją ogródka, a emitowany przez nie szum wody może koić nerwy.
Jednak garden figures to nie tylko osoby krasnali i rusałek. To także figurki osób świętych. W naszym kraju bardzo znane jest stawianie w ogródkach figurek przypominających Jezusa lub Maryję.

Bez strachu – zobacz link na stronie (http://ogrodzenia-betonowe.waw.pl/), który prowadzi do podobnej strony. Odnajdziesz na niej przykuwające wzrok wpisy w nawiązaniu do rozpatrywanego tu zagadnienia.

Niegdyś tego typu figury przekazywały słowa Biblii tym, którzy nie umieli czytać. W dzisiejszych czasach to wyłącznie okazja na pokazanie kultu Boga oraz pozostałych świętych.

Ogrodowe ozdoby to nie jest wyłącznie sposób na udekorowanie własnego ogródka. To także okazja wyrażenia siebie, własnego gustu. Przez ogrodowe ozdoby możemy umilić sobie czas spędzany na dworze.