Najlepsze oświetlenie magazynów i obiektów fabrycznych

Magazyny w większości wypadków nie mają dostępu do światła dziennego, a jeżeli tak, to na ogół jest ono niesłychanie małe. Sztuczne oświetlenie magazynów jest więc konieczne, składy, jak plus inne placówki fabryczne wymagają odpowiedniego oświetlenia, które jest określane przez pewne normy.

malowidło - LED

Autor: mike
Źródło: http://www.flickr.com

Właściwym oświetleniem magazynowym będzie przynajmniej 300 lx, dzięki temu bez większego wysiłku przeczytamy etykiety (etykiety producent) czy też napisy na pudełkach, paletach czy towarach. Na terenie wjazdów do składów, oświetlenie winno być trochę wyższe, ze względu na ustalone wymagania, które dotyczą oświetlenia terenów komunikacyjnych. Na oświetlenie magazynu perfekcyjnie nadają się lampy LED lub oprawy wykładowcze. Oświetlenie ledowe użytkowane jest teraz w większości składów ze względu na spore pozytywy. W sklepach odkryjemy dużo typów oświetlenia ledowego, które wybornie będzie nadawać się na oświetlenie składów i budynków przemysłowych.

LEDowe oświetlenie przemysłowe cudownie wpłynie także na zmniejszenia rachunków za prąd. Oświetlenie ledowe jest też odporne na wstrząsy i uderzenia, w związku z tym jest sporo trwalsze od zwykłego oświetlenia. Oświetlenie przemysłowe ledowe jest też wiele bardziej efektywne od oświetlenia tradycyjnego, mało tego diody można łatwo rozjaśniać oraz przyciemniać. W sklepach odkryjemy też różne odcienie oświetlenia ledowego, co daje nam sporo więcej sposobności oświetleniowych.

Na oświetleniu magazynów oraz budynków przemysłowych na pewno nie warto oszczędzać. Wskazane jest wybierać jak najlepsze oświetlenie, jakie znakomicie sprawdzi się w różnorodnego typu obiektach fabrycznych i sprawi, że praca będzie znacznie łatwiejsza, przyjemniejsza, a także bezpieczniejsza. Pomnijmy również o zapoznaniu się z bieżącymi regułami i nakazami dotyczącymi oświetlenia składów.