Podstawowe metody przesadzania drzew o dużych gabarytach, ekonomiczne zalety takiego rozwiązania.

Obowiązujące aktualnie w naszym kraju regulacje prawne będą podchodzić do sprawy wycinania drzew bardzo ostro. Za każdym razem konieczne jest otrzymanie odpowiednich zezwoleń, co czasami jest mocno kłopotliwe i zajmuje dużo czasu. Nawet jedno rosnące samotnie drzewo na działce bardzo skutecznie potrafi zablokować inwestycję na wiele długich miesięcy, a niekiedy ją całkiem zastopować, jeśli nie uda się uzyskać zgody urzędników.

ogrodnictwo

Źródło: pixabay.com

A jeżeli ktoś miałby szalony plan wycięcia takiego drzewa bez zezwolenia, to przy wykryciu tego typu zdarzenia liczyć się musi nawet z kilkudziesięcioma tysiącami złotych kary.

Jeżeli chcesz odkryć inny analogiczny punkt widzenia na rozpatrywaną w tym poście kwestię, to przeczytaj więcej w tym opracowaniu (http://www.inter-bis.pl/trak-htz-1200-super-profil-plus), które poszerzy Twą wiedzę.

Jednak istnieje skuteczny i stosunkowo tani sposób na to, aby jakoś ten problem rozwiązać, a jest nim przesadzanie drzew. Jak okazuje się w praktyce, obecnie dzięki zastosowaniu odpowiednich maszyn da się bez żadnego problemu przesadzać drzewa o dużej średnicy, oczywiście jeśli tylko pozwoli na to ich stan. Oczywiście w takich przypadkach liczyć się trzeba z dużymi kosztami, ale w ogólnym rozliczeniu i tak może się to okazać tańsze, niż przeprowadzona na działce wycinka drzew Warszawa.

Najczęściej używana technika na przesadzanie opiera się na tym, że specjalną maszyną wykopuje się w docelowym miejscu, następnie drzewo, jakie na zakończenie umieszczane jest tam, gdzie później będzie rosło. Przy niektórych gatunkach zabieg ten należy nieco wcześniej zaplanować, gdyż może być konieczne okopanie pnia żeby zagęścić korzenie. Po wykonaniu przesadzenia, zwłaszcza w pierwszym okresie, bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Drzewo otrzymać musi należytą ilość wody, ale też nie może jej być zbyt dużo, bo będą wtedy gniły korzenie. Bardzo dobrym okresem na wykonanie przesadzenia są wiosna i jesień, chociaż ten zabieg jest możliwy do wykonania latem.idź do strony wynajem naczep wynajem naczepNależy jednak pamiętać o tym, że duże upały powodują szybsze parowanie wody i ryzyko niepowodzenia może być znacznie większe.

Drzewa przez pierwsze kilka lat po przesadzeniu mogą zahamować swój wzrost, lecz jest to normalne zjawisko i nie powinno nikogo martwić.