Miej zaufanie do profesjonalistów w swojej dziedzinie, odbiór mieszkań z rynku pierwotnego

Każdy, kto nabywa nowe mieszkanie od dewelopera, chce mieć pewność, że jest ono perfekcyjnie zrealizowane w każdym szczególe. Gwarancję , iż nie zostaliśmy oszukani otrzymamy dopiero wtedy, gdy perfekcyjnie przygotujemy się do jego odbioru. Jak to zrobić?

mieszkanie

Autor: Prestige PR
Źródło: Prestige PR

Główna zasada: pośpiech jest złym doradcą. Nie dajmy się poganiać przedstawicielowi dewelopera. Miejmy na uwadze by radość, którą się upajamy była przeszkodą w obiektywnej ocenie lokalu, w którym zamieszkamy. Do odbioru mieszkania należy podejść wyjątkowo skrupulatnie. Jeśli w tej chwili dostrzeżemy i zwrócimy uwagę na niedociągnięcia, unikniemy późniejszych kosztów za naprawy. Tak to jest, jeśli chodzi o mieszkania deweloperskie (przejdź tutaj).

Udając się na odbiór mieszkania od dewelopera, warto zabrać ze sobą osobę niezwiązaną emocjonalnie z danym lokalem, która krytycznym okiem spojrzy na poziom wykonanych robót. Obowiązkowa jest precyzja i podstawowa znajomość tematu z zakresu budownictwa. Odbiór (zobacz zgodnie z art. 7 pkt. 2 ustawy) techniczny doskonale jest zaplanować w dzień wolny, w godzinach rannych lub popołudniowych, w świetle dziennym, które pozwoli na zauważenie ewentualnych niedoskonałości.
Bywa, że korzystamy z pomocy osób, które podobny dylemat już ”przerabiały” – nie jest to rozsądne rozwiązanie.

Nasz artykuł jest naprawdę ciekawy? Sądzimy więc, że przypadnie Ci do gustu także moja strona www, na której umieściliśmy sporo dodatkowych detali.

Nie możemy mieć bowiem pewności, że

mieszkanie

Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com

zauważą wszystkie najmniejsze uchybienia oraz, że będą w posiadaniu specjalistycznych przyrządów. Mądrym posunięciem jest udanie się na odbiór techniczny z kompetentną osobą – fachowcem – Nawet nowe mieszkania Warszawa mogą mieć wady.

Dzięki wiedzy i doświadczeniu zawodowemu sprawdzi on punkt po punkcie, całe mieszkanie, tj. piony i jakość tynków ścian czy sufitów, kąty proste w pomieszczeniach, podłoża betonowe, posadzki itp. Dokona racjonalnej oceny nabywanej nieruchomości i kompetentnie będzie motywował konieczność niezbędnych zmian (po wykonaniu odbioru możemy liczyć na opracowany protokół oraz dokumentację fotograficzną).

Najprościej będzie , gdy wpiszemy w wyszukiwarce internetowej nazwę miejscowości w której nabyliśmy mieszkanie czy dom, np. oferta odbioru mieszkania, a ujrzymy długą listę ofert z której zapewne wybierzemy właściwą.