Łóżka w szpitalu – rozbieżności pomiędzy placówkami medycznymi oraz oddziałami

Kliniki i inne placówki medyczne zawsze podlegały sprecyzowanym obostrzeniom, jeśli chodzi o sprzęty, jakie się w nich znajdują. W obecnych czasach, najistotniejszy jest komfort osób chorych oraz łatwość ich przetransportowania, a dodatkowo różne udogodnienia w trakcie kuracji.

łóżko - szpital

Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z podstawowych urządzeń, najistotniejszym w każdej placówce medycznej, jest łóżko. I nie jest to byle jakie posłanie, nabyte w sklepie z meblami. Łózka szpitalne, tak samo, jak każdy inny sprzęt medyczny, musi wypełniać bazowe wytyczne. Są ich różnorodne typy, w różnych opcjach cenowych. Pamiętajmy, że kliniki, jako obiekty publiczne, są zobowiązane do zrobienia przetargu, także na łóżka szpitalne. Z tego powodu, nie każdy szpital może pochwalić się takimi samymi posłaniami, ale mimo że się różnią, każde z nich spełnia takie same, sprecyzowane obostrzenia.
Zależnie od oddziału, sprzęty mogą się różnić i tak samo jest w przypadku łóżek. Przykładowo, posłanie na ortopedii będzie uzupełnione w pomocnicze wysięgniki, które pomagają zamocować leczoną kończynę. Na innych oddziałach szpitalnych, takie udogodnienie nie jest konieczne. Na oddziale intensywnej terapii zazwyczaj są najwygodniejsze łózka szpitalne, zaopatrzone we wszelkie możliwe udogodnienia. Ostatecznie, dokładnie tam trafiają najbardziej chorzy.
Łózka szpitalne, co najważniejsze, powinny mieć wysuwane ranty. Ochraniają one chorych przed wypadnięciem podczas snu, oraz ułatwiają przewóz chorego na nowy oddział lub na salę zabiegów. Istotne jest również ruchliwe oparcie, a docelowo najlepiej, aby łóżko posiadało ruchomych jak najwięcej elementów. Dzięki temu prościej jest je dostosować do naturalnej pozycji ciała pacjentów. Wpływa to znacząco na komfort chorego oraz wspomoże jego odpoczynek.

Jeżeli potrzebne Ci nowe źródło natchnienia, zerknij koniecznie pod ten link. Przeczytasz w tamtym miejscu materiały zachowane przy wykorzystaniu zbliżonej retoryki.

Dobrze jest także, jeżeli do łóżka zainstalowany jest sterownik elektroniczny, pozwalający choremu samodzielnie ustawić pozycję łóżka, zależnie od jego wymagań.

Nie każda klinika może nabyć najlepsze łóżka. Co najistotniejsze, szczęśliwie nie są one niewygodne oraz można na nich odpocząć. Prawdopodobnie po pewnym czasie, będą stworzone jeszcze lepsze łóżka, które spełnią w końcu wszystkie wymagania chorych.