Kupujemy meble do domu – które okażą się najwłaściwsze?

Które meble chcielibyśmy u siebie widzieć?

Krzesła

Autor: GABER
Źródło: GABER

Krzesła z poręczami doskonale sprawdzą się w salonie czy też kuchni. W sklepach odnajdziemy sporo jakościowych, markowych krzeseł z poręczami, jakie pewno zrealizują nasze oczekiwania oraz idealnie będą pasować do aranżacji naszego wnętrza. Dużą renomą cieszą się również meble tapicerowane. Są one osiągalne w wielu wzorach oraz kolorach, mało tego są stosunkowo tanie i bezproblemowe w utrzymaniu czystości. Właśnie z tej przyczyny multum ludzi decyduje się na meble tapicerowane – kanapy, sofy czy krzesła.

Kuchnia

Autor: UpSticksNGo Crew
Źródło: http://www.flickr.com

Tak naprawdę wszystko jest uzależnione od wielkości naszej kuchni. Im większa, tym bardziej można poszaleć. Jeśli jest niewielka, będziemy mieć odrobinę trudniej, ale też na pewno damy radę. W takiej sytuacji starajmy się dobrze zagospodarować dostępną przestrzeń, której i tak nie mamy nazbyt dużo. Znaczenie ma każda szafka, każda półka – niewątpliwie przypomnimy sobie te słowa, gdy będziemy ustawiać kubki, talerze i produkty żywnościowe. Gdy nasza kuchnia ma sporą powierzchnię, możemy pozwolić sobie na większy stół. Szczególnie doceniane są krzesła tapicerowane warszawa – belbazaar i stoły dębowe (sprawdź dodatkowe informacje), jakie nie domagają się specjalnej pielęgnacji i są proste do otrzymania. Szczęśliwcy mający jadalnię powinni od razu wyposażyć ją w komplety do jadalni (odwiedź ten link) i dostosować je do mebli kuchennych. Jadalnia jest za każdym razem świetnym pomysłem, toteż gdy dopiero poszukujemy mieszkania albo pracujemy nad projektem domu, warto mieć ją na uwadze.

Krzesło

Autor: André Hofmeister
Źródło: http://www.flickr.com

Ażeby ułatwić sobie poszukiwanie mebli, warto jeszcze przed zaczęciem wyszukiwań, przygotować plan działania. Pierwszym działaniem powinno być narysowanie projektu naszego pokoju i naniesienie precyzyjnych wymiarów. Przez takie postępowanie będziemy w stanie zaplanować en ergonomiczne rozmieszczenie wszystkich mebli i ustalić ich pożądane wymiary.

W sypialnie, najlepiej postawić na minimalizm, czyli duże łóżko, szafę jak i komodę, jakie pomieszczą odzież jak i akcesoria. Pomocna będzie także duża szafa na korytarzu, w której zmieścimy pozostałą część garderoby, obuwie, a także odkurzacz jak i inne produkty do sprzątania. W salonie najlepiej ograniczyć liczbę przedmiotów do niezbędnego minimum – potrzebna będzie wygodna sofa, szafka RTV jak i jakaś witryna lub komoda na papiery jak i inne bibeloty. Urządzając kuchnię, koniecznie postawmy na meble pod wymiar, a w optymalny sposób wykorzystamy w ten sposób dostępną powierzchnię.