Koce czyli tekstylia do mieszkania – sprawdź, co najlepiej wybrać

Jeśli aranżujemy dom albo mamy zamiar dokupić coś nowego z tekstyliów, musimy być świadomi, na co zwrócić uwagę, aby nie żałować wykonanych zakupów. Tekstyliami bowiem posługujemy się codziennie – wycieramy ręce, czy otulamy się zasypiając. Mają one bezpośredni kontakt ze skórą, zatem należy zadbać, aby były bezpieczne dla nas oraz dla naszych pociech. Dlaczego?

Nade wszystko z tego powodu, że nie tylko najmłodsi, ale też dorośli coraz częściej cierpią na przeróżne alergie. Niekiedy powoduje je płyn do prania, innym razem materiał, który nie zawsze właściwie wpływa na stan naszej skóry. W materiale mogą być zawarte chemikalia, które dosyć długo utrzymują się na powierzchni tekstyliów i niełatwo się ich pozbyć. Uważajmy także na poduszki dekoracyjne – strona www.

Poduszki dekoracyjne

Autor: Wolfgang Lonien
Źródło: http://www.flickr.com

Szczególne znaczenie mają ręczniki kąpielowe, ponieważ to nimi wycieramy się po każdej kąpieli. Wybierajmy tekstylia sprawdzonych producentów, a najlepiej firmy, jakich artykuły już wcześniej stosowaliśmy i nie sprawiły nam one problemu. Po drugie, ważną kwestią jest sam typ tkaniny. Klienci interesujący się takimi wyrobami mają możliwość wybierać ekologiczne tkaniny, które są dobre i dla ludzi, i dla otaczającego nas środowiska. Jeśli jednak pojawią się uczulenia, dobrze jest spróbować z innym materiałem, albowiem do ich wytworzenia często stosowane są różne odczynniki chemiczne – (zobacz więcej).

Czasem odpowiedniejsza będzie dla nas zwyczajna bawełna, która nie podrażni naszej skóry. Jeśli mamy z tym kłopoty, należy dodać, iż zarówno kupując pościel czy włóczki do robienia na drutach powinniśmy decydować się na jaśniejsze materiały. Mocne barwniki także mogą spowodować uczulenia. Kupujmy tkaniny dobrej jakości, a będą się świetnie sprawować się przez wiele lat, a nie tylko przez jeden sezon. Powinniśmy prać je we właściwym programie i suszyć najlepiej w przewiewnym miejscu, aby szybko były gotowe do ponownego użytku.

Pamiętajmy, iż nawet wycieraczki mogą być ważne. Jeżeli wybierzemy dobry materiał, tak jak powyżej zaznaczono, będzie on służyć nam przez naprawdę długi czas. Kupując z niesprawdzonych źródeł raczej wyłącznie zbytecznie wydamy pieniądze – a nikt nie lubi trwonić ciężko zarobionej gotówki. Wobec tego kupując tekstylia weźmy pod uwagę wszystkie te elementy, a bez wątpienia nie będziemy żałować kupionych towarów, pamiętajmy, że dodatki do domu są istotną sprawą dla (szczególnie) każdej gospodyni ;).

(zobacz więcej tutaj)