Jakiego rodzaju drzwi wejściowych wykorzystuje się przeważnie w domach i mieszkaniach.

Drzwi spełniają niezwykle istotną rolę w naszych domach i mieszkaniach, w pierwszej kolejności chroniąc przed wejściem niepowołanych osób. Ale też odpowiednio dopasowane mogą nadać budynkowi ciekawego wyglądu i spowodować, że będzie on stylowo wyglądał.

gerda drzwi

Autor: Thomas Quine
Źródło: http://www.flickr.com

Powiedzieć wręcz można, że wejściowe drzwi są wizytówką mieszkania lub domu, z tego też powodu warto ich wybór odpowiednio przemyśleć. To, jakiego rodzaju drzwi się wybierze w dużej mierze będzie zależeć od charakteru obiektu, w jakim będą zakładane. Przy mieszkaniach w budynkach wielorodzinnych najczęściej zakładane są drzwi pełne, bez żadnych okienek i szyb. Wynika to z tego, że korytarzami mogą chodzić nieznajomi ludzie i nikt by chyba nie chciał, aby mu zaglądali do mieszkania. Za to w domach jednorodzinnych bardzo popularne są drzwi wejściowe z różnymi przeszkleniami. Dzięki nim nie tylko do wnętrza wpadać będzie trochę światła słonecznego, lecz również dobrze dobrane będą się bardzo ładnie prezentować. A że wybór ich jest bardzo duży, to bez problemów da się jakieś ciekawe kupić do własnego domu (Heliodon – budowa domu kraków) zobacz więcej.

Bardzo ważną rzeczą podczas wyboru drzwi zewnętrznych jest materiał, z jakiego się je wykonuje. Jeżeli będzie chodzić o drzwi mieszkaniowe, to nadal wiele osób ze względu na koszty montuje drzwi wykonane z odpowiednio wykonanych drewnianych płyt. Niestety poza niską ceną drzwi takie mają niewiele plusów, ponieważ ani nie zabezpieczają odpowiednio przed hałasem, ani też nie zabezpieczają przed włamaniami. Znacznie lepsze i bezpieczniejsze na pewno będą drzwi antywłamaniowe gerda gdańsk. Zrobione są one z grubej, solidnej blachy, która doskonale chroni przed włamaniami, a dodatkowo mają bolce przeciwwyważeniowe i atestowane zamki.

Nic również zarzucić nie można ich wyglądowi, ponieważ są oklejone drewnopodobną, stylową okleiną. Z kolei przy drzwiach do domów króluje klasyczne drewno i szkło. Tak naprawdę takie drzwi wykonuje się z większości gatunków drzewa, ale najpopularniejsze są szlachetne, twarde gatunki, takie jak na przykład dąb czy buk.