Jakie są najczęściej używane materiały do produkcji mebli, różnice pomiędzy prawdziwym drewnem a płytą meblową.

Drewno jest wspaniałym materiałem do produkowania mebli. Wprawdzie próbują nieśmiało zdobyć popularność inne surowce, przykładowo tworzywa sztuczne czy metal, ale to z drewna właśnie nadal wytwarza się największą ilość szafek, szaf, krzeseł i stołów. W przypadku mebli kuchennych albo pokojowych bardzo często stolarze wykorzystują obecnie najróżniejsze płyty meblowe. Są one zrobione z drobnych trocin połączonych specjalną żywicą.

fotka - budowa

Autor: Grzegorz Latkowski
Źródło: http://www.flickr.com

Na wierzchu mają przyklejoną okleinę imitującą prawdziwe drewno, dzięki czemu ich różnorodność jest faktycznie duża.

Interesujące informacje na omawiany temat poczytaj także (http://www.malesapd.pl/) pod tym linkiem. Jest w tamtym miejscu dużo ciekawych danych, które okażą się bardzo wciągające.

Płyty meblowe posiadają sporo zalet, z tego też powodu są tak chętnie wykorzystywane. Po pierwsze konkurują z litym drewnem ceną, wynoszącą nieraz i kilka razy mniej. Poza tym są także znacznie łatwiejsze w obrabianiu. W każdym z warsztatów przyciąć je można na odpowiedni rozmiar, a następnie za pomocą specjalnych ślub przykręcić. Jeśli chodzi o lite drewno nie będzie już tak prosto, gdyż konieczne będzie nie tylko używanie zaawansowanych narzędzi, ale też umiejętność pracy z nimi.

O ile na pierwszy rzut oka meble z płyty i drewna wyglądają podobnie, to po lepszym przyglądnięciu się widać znaczące różnice. Po pierwsze meble z drewna litego są wyjątkowe i niepowtarzalne, trudno jest trafić na dwa elementy wyglądające dokładnie tak samo. Bierze się to z tego, że do ich produkowania stosuje się naturalne deski, a każda z nich będzie miała swój oryginalny układ słojów. Jeśli chodzi o płyty jest trochę inaczej, tu jednak ich powtarzalność jest naprawdę spora z powodu sposobu wytwarzania. Prawda jest oczywista, meble orzechowe wykonane z naturalnych desek będą na pewno dużo bardziej eleganckie i stylowe niż ich odpowiednik zrobiony z płyt.

Jeszcze więcej różnic widać w żywotności tego typu mebli. Płyta jest surowcem stosunkowo trwałym, jednak po kilkunastu latach używania może się gdzieś , co trudno jest potem zamaskować.

Czy myślisz, że istnieje potrzeba jeszcze jednego sprawdzenia umieszczonych w tym tekście informacji? Jeśli tak, to kliknij tutaj i zweryfikuj witrynę (https://www.cosmohomes.es/pl).

Drewniane meble, jeśli się je dobrze zakonserwuje, bez żadnych problemów wytrzymają nawet kilkadziesiąt lat.