Jakie istnieją typy posadzek samopoziomujących? Jak prezentują się ich walory?

Jeśli planujemy postawienie własnego domu liczna część Polaków myśli o rozstawieniu okien w poszczególnych wnętrzach, formy dachu, kolorze tynku, barwach ścian wewnętrznych, a w dalszej kolejności o drzwiach oraz o tym, co będzie znajdować się za nimi. Liczna część osób oczami fantazji planuje rozmieszczenie mebli i akcesoriów. Powiedzmy, że posiadamy już po części zbudowany i uzupełniony dachem dom. To dopiero początek wędrówki. Teraz nadszedł czas na wylewki.

wylewka na ogrzewanie podłogowe (przeczytaj dodatkowe informacje) pozwoli na niesamowitą wydajność Czy widzieliśmy urządzenie mixokret?

Wylewki cementowe to uniwersalny rodzaj, tradycyjnie stosowana przez większość. Powstają one na bazie cementu, piasku i wody. Stąd też ich nazwa.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to szybko sprawdź tutaj zbiornik ciśnieniowy podobne materiały – one także są wartościowe.

Patrząc dalej, wylewki anhydrytowe, powszechnie nazywane wylewkami gipsowymi, jak sama nazwa pokazuje bazują na gipsie, a dokładnie mówiąc, formy gipsu – anhydrytu. W odniesieniu do wylewek cementowych, tego typu wylewki są bardziej elastyczne i co ważne – można je dać pod ogrzewanie podłogowe. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że ich wytrzymałość jest nieco mniejsza, niż w przypadku użycia wylewek cementowych i wynosi 20 MPa. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że wylewki anhydrytowe mogą być stosowane jedynie na powierzchniach suchych, bo nie są one odporne na wilgoć. I na zakończenie, posadzka samopoziomująca – jest to gotowy rodzaj podkładu, który można dostać w niemal każdym markecie budowlanym.

Podłoga drewniana

Autor: Chapel Parket Polska
Źródło: Chapel Parket Polska

Jedne z nich to wylewki anhydrytowe, produkowane są one z odwodnionego typu gipsu, jaką określamy anhydrytem. Stosując je można zyskać podkład o grubości od dwóch, czyli wylewka cienkowarstwowa, aż do 70 milimetrów. Taka posadzka samopoziomująca jest uniwersalna, jesteśmy w stanie z niej robić całe jastrychy. Posiadają znaczną mechaniczną wytrzymałość, sporą odporność na skurcz w trakcie wiązania, który jest w stanie wywołać spękania. Nie wymagają zbrojenia czy żadnych pielęgnacyjnych zabiegów po ułożeniu.

Podsumowując, planując remontowanie bądź urządzenie własnego domu/mieszkania, koniecznie trzeba mieć na względzie wygląd podłogi oraz zastosowane rozwiązania. Ważnym krokiem jest zastanowienie się, jakie fundusze można przeznaczyć na zamontowanie podłóg. Ponadto, podstawowe znaczenie ma też kupienie najlepszych materiałów, nie tylko jeżeli chodzi o ich jakość, ale także mając na względzie walory wizualne.