Jaką wybrać najlepszą lampę do salonu?

Salon jest najbardziej reprezentacyjną strefą w całym domu, a więc zastanawiając się nad oświetleniem trzeba wziąć pod uwagę zarówno lampy wiszące, stojące, jak oraz lampy nad stołem. Podpowiadamy jak wybrać właściwe oświetlenie.

Lampa w koncie salonu z fotelem

Autor: Ryan Hyde
Źródło: http://www.flickr.com

Salon z racji swoich funkcji wymaga właściwego oświetlenia sztucznym światłem. Zazwyczaj ta część domu jest zaprojektowana tak, by wpadało do niej dużo światła naturalnego, jednak w pewnych sytuacjach to nie wystarcza. Jeśli chcemy w pochmurne popołudnia czy po zmroku cieszyć się komfortem, nie obejdzie się bez oświetlenia sztucznego. Oświetlenie w salonie ma szczególne znaczenie – pełni funkcję użytkową oraz dekoracyjną. Zapewnia nie tylko wygodę przebywania w pomieszczeniu oraz wykonywania codziennych czynności, ale również pozwala podkreślić dekoracje i zbudować specyficzny nastrój. Zazwyczaj głównym oświetleniem każdego pomieszczenia są lampy sufitowe. Jeżeli chcemy wybrać do salonu lampy sufitowe wiszące sklep internetowy to z pewnością kwestia jaką powinniśmy się zainteresować. Obecnie w sieci znaleźć można designerskie lampy w atrakcyjnych cenach, takie które mają dobre parametry oświetleniowe i wyróżniają się ciekawym wzornictwem.

Zaciekawił Cię nasz temat? To świetnie! Nowe tak samo świeże artykuły dostrzeżesz pod tym odnośnikiem – tam czeka na Ciebie dalszy ciąg (http://bramkor.pl/dla-przemyslu/hormann/bramy-sementowe).

Poza tymi kwestiami, trzeba również zwrócić uwagę na duży wybór kształtów, materiałów, rozmiarów i kolorów. To wszystko wpływa na to, jakie światło będzie dawać lampa i jak będzie korespondować z meblami, tkaninami i dekoracjami. Z pomocą odpowiedniej lampy do salonu możemy optycznie powiększyć przestrzeń. Taki rezultat gwarantują lampy dające światło rozproszone, np. nowoczesne żyrandole do sypialni, które sprawdzają się w pomieszczeniach urządzonych w stylu glamour.

Szukając oświetlenia do salonu warto zastanowić nad funkcjami, które ma pełnić salon oraz nad tym jak będzie urządzony. Poza lampą wiszącą w salonie także doskonały efekt może dać lampa stojąca, która pozwoli doświetlić strefy służące czytaniu czy oglądaniu telewizji. Lampa stojąca sama w sobie może być w dzień elementem dekoracyjnym, a włączona po zmroku stworzy ciepły, intymny nastrój.Ponadto, jeśli w salonie jest zaplanowana strefa jadalniana, w której znajduje się rodzinny stół, trzeba również zadbać o dodatkowe oświetlenie sufitowe. Do okrągłych stołów należy wybierać raczej okrągłe lampy, natomiast do prostokątnych można użyć lampy o znacznej długości.