Jak zaaranżować lokum o małym metrażu? Na co zwracać uwagę oraz o czym pamiętać?

Trzeba przyznać, że ażeby urządzić niewielkie lokum niezbędna jest duża doza kreatywności, a w takiej sytuacji, jak każdy metr kwadratowy jest na wagę złota, w cenie są aranżacyjne sztuczki, jakie pozwolą mieszkać wygodnie i stylowo. Co ważne, mały metraż wymaga pójścia na kompromisy, nie znaczy to jednakże, że wystrój mieszkania nie będzie efektowny. Przy odrobinie chęci możemy stworzyć coś naprawdę niezwykłego.

Salon

Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila

Projektanci wnętrz często stosują znaną i powszechną paletę barw. Jest tak, ponieważ stylistyka pomieszczenia, lecz też konkretne kolory pozwalają w umiejętny sposób zakamuflować rzeczywisty metraż pomieszczenia. Dlatego też planując wystrój wnętrz>najlepiej zdecydować się na konkretną paletę barw, zaś wyraziste akcenty kolorystyczne używać lepiej jako dopełnienie całości. Urządzona w kolorze bieli (ciąg dalszy tego zagadnienia> http://olszewscy.org.pl)albo jasnych beżach kuchnia, salon albo sypialnia wyda się wówczas znacznie bardziej przestronna, niż wtedy, kiedy dominuje tam czerwień czy fiolet.

Poduszki dekoracyjne

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Jak wystrój wnętrz, to trzeba również pamiętać o odpowiednim wyborze podłogi. Niezależnie od tego, czy preferujemy kafle, a może innego rodzaju materiały, jak drewno albo też okładziny zdecydujmy się jeden rodzaj surowca. Powierzchnia połogi będzie w tej sytuacji motywem przewodnim podkreślającym cały zamysł aranżacji. Tak samo możemy powiedzieć o dodatkach, jak poduszki dekoracyjne, jakie mają naprawdę duży wpływ na końcowy efekt.

Tak samo ważny będzie wybór światła. Przy pomocy mniejszych źródeł światła, kinkietów albo też zestawów diod możemy podkreślić konkretne elementy wystroju pomieszczeń, a także dzięki temu zwiększyć optycznie przestrzeń. Zważmy także na to, że umiejętne operowanie światłem pogłębi wrażenie przestronności.

Wejdź na ten link oraz poznaj poza tym więcej szczegółów – one też powiększą Twoją wiedzę na rozważany tu problem.

Warto również przemyśleć kupno szklanych albo w jakiejś części przeszklonych drzwi wewnętrznych. No i na koniec trzeba wspomnieć, iż w tego typu mieszkaniu o niewielkim metrażu każdy przedmiot musi mieć własne miejsce. W sklepach znajdziemy sporo rozwiązań, jakie ułatwią nam przechowywanie i porządkowanie rzeczy oraz sprzętów domowych. Podstawą natomiast porządku w mieszkaniu jest pojemna szafa, która jest w stanie pomieścić wszystko. Porządek pozwoli nam zapanować nad tą przestrzenią i spowoduje, że będziemy czuć się swobodnie.