Jak urządzić piękną i funkcjonalną łazienkę, jaka będzie spełniać wszelkie wymagania? Co jest najważniejsze?

W niektórych rodzinach jedna z łazienek już nie jest wystarczająca, zaś w sumie nikt nie może sobie pozwolić na większą ilość niż jedną łazienkę. Co więc jesteśmy w stanie zrobić, jak jesteśmy w stanie zapewnić sobie wygodę mają do dyspozycji jedno tego rodzaju pomieszczenie? Jest kilka zasad, co sprawia, że aranżacja łazienki będzie i estetyczna, i funkcjonalna.

Łazienka jest nam konieczna nie tylko do higieny codziennej, bo korzystamy przecież z niej też, jak pragniemy wykąpać psa, wyprać ścierki po wyczyszczeniu podłóg czy wyczyścić kosz na śmieci. Najkorzystniej pomyśleć również, gdzie będziemy prać oraz suszyć, np. jak wstawimy pralkę do rodzinnej łazienki, to zrobimy tam miejsce nie za bardzo sprzyjające do relaksu. Na pewno w najlepszych łazienkach używa się najlepsze produkty, typu jak kohlman Foxal. Jeśli chodzi o wannę to wanna akrylowa na pewno jest mniej odporna na uszkodzenia mechaniczne, korzystniej więc zainwestować w najlepszy model – stalową wannę pokrytą emalią najlepszej grubości. Najbardziej właściwym wyborem są produkty firmy ronal pur light.

Płytki łazienkowe

Autor: Soudal
Źródło: Soudal

Jeżeli łazienka jest niezbyt duża, możemy zamontować jedynie małą wannę, np. 100 na 70 centymetrów, którą dla wygody najlepiej zawiesić na tego rodzaju wysokości jak zlew. W każdej z łazienek należy zachować odpowiednie proporcje, ważne więc są wymiary warunkujące, iż każde urządzenia bez kłopotu się zmieści. Potrzeba tak więc trochę wolnej przestrzeni na wyjście spod natrysku, lecz trzeba również sprawdzić, czy drzwi kabinowe nie będą zderzały się z pozostałymi sprzętami. Najmniejsza odległość pomiędzy kabiną prysznicową a sedesem i niezbyt dużą umywalką wynosi dwadzieścia centymetrów, zaś między kabiną oraz większą umywalką i bidetem – 30 centymetrów. Najmniejsza wolna przestrzeń przed prysznicową kabiną to prostokąt o wymiarach 80 na 90 centymetrów.

Brodzik z zasłonką jest z pewnością mniej praktyczny, nie będzie chronić przed rozpryskiwaniem się wody, nie będzie ograniczać jednakowoż tak swobody ruchów jak zamykana kabina prysznicowa. Wysokość zawieszenia umywalki dostosować możemy do własnych wymagań, górna krawędź jednakowoż powinna znajdować się 75-80 centymetrów nad podłogą.

Chodź tutaj oraz zobacz dodatkowe informacje (linde-mh.pl/pl/) w kontekście prezentowanego artykułu. Zgłębisz tam podobne materiały, które zapewne Cię będą ekscytować!

Taką istotnie wysokość mają postumenty i stoły dębowe warszawa – belbazaar podumywalkowe.