Jak przedstawia się mieszkaniowy rynek w Warszawie, z jakiego powodu lokale w stolicy są takie drogie.

Szukanie odpowiedniego miejsca tak usługowego, jak i mieszkaniowego to wcale nie jest proste zadanie. Trzeba poświęcić temu zajęciu mnóstwo czasu, gdyż decyzji z reguły będziemy dokonywać na dłuższy okres czasu.

Wrocław - stykówka

Autor: tru.st
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli używane mieszkanie trzeba by było wyremontować, to wtedy zapewne sprzedane zostanie za znacznie niższą cenę, lecz z kolei trzeba się liczyć ze sporą ilością prac do wykonania. Z pewnością takich prac, tyle że wykończeniowych, wymagać będą nowe mieszkania Warszawa. Przeważnie kupujący dostają je w stanie surowym, i rzeczy związane z wykończeniem leżą po ich stronie. Ma to ten plus, że będzie można wszystko zrobić tak jak się chce, ale trzeba w budżecie przewidzieć określoną kwotę na to wszystko, a niekiedy może to być nawet kilkadziesiąt tysięcy. Niezwykle ważną rzeczą podczas wyboru mieszkania będzie również lokalizacja. Regułą jest, że im dalej od centrum miasta, tym ceny mieszkań spadają, najniższe osiągając na peryferiach.

miasto - migawka

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Jak się szacuje, typowa cena metra kwadratowego mieszkania jest dużo większa niż w pozostałych dużych miastach, takich jak Wrocław albo Kraków, nie wspominając już o mniejszych miasteczkach. Duży wpływ na taki duży poziom cen mają niewątpliwie koszty związane z kupnem działek. Ziemia w stolicy sporo kosztuje, niejednokrotnie o ciekawe lokalizacje toczą się boje, więc przekłada się to znacznie na późniejsze ceny. Głównie przez to mieszkania w stolicy są takie drogie, drogie też będą lokale użytkowe warszawa (odsyłam do tej strony). Kolejną sprawą, która wpływa na poziom cen, są koszty samej inwestycji. Warszawa od wielu lat jest miejscem z najwyższymi płacami w Polsce, więc i rynek budowlany również będzie to dotyczyć. Wspomniane czynniki plus spory popyt na różnego rodzaju lokale powodują, że rzeczywiście za biuro albo mieszkanie należy dużo więcej wydać.

portret - budowa

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Lokal użytkowy może składać się z pojedynczego lub kilku pomieszczeń. Metraż również jest bardzo różnorodny, zależny od przeznaczenia takiego miejsca. Lokal takiego rodzaju ma szansę posłużyć na przykład za gabinet lekarski albo biuro. Również sklepy mogą działać właśnie w tego typu lokalach. Jeżeli chodzi o lokale uzytkowe Warszawa, w związku z tym, że jest ogromnym miastem ma szansę zagwarantować sporą liczbę tego rodzaju miejsc. Z tej przyczyny, szukając tego typu lokalu w znaczniejszych miastach z pewnością będziemy mieć spory wybór, zarówno kiedy może chodzić o lokale nowe ale (oos toruń) również te z rynku wtórnego.

Tego typu są w wysokim standardzie wykończenia, bez oszczędzania na materiałach, więc i to ma spore znaczenie na końcową cenę. Im dalej od centrum, tym poziom cen jest niższy, najmniej kosztują lokale położone na tworzących się dopiero osiedlach na peryferiach. Lecz zakup mieszkania w takim miejscu należy dobrze przemyśleć. Dość odległa lokalizacja będzie się wiązała z koniecznością dalekich dojazdów, a z kolei to może generować dość spore koszty na użytkowanie samochodu oraz paliwo.