Jak powinny być zbudowane drzwi antywłamaniowe? Czym się powinny charakteryzować? O czym pamiętać?

Drzwi antywłamaniowe to najprostszy oraz najlepszy sposób, żeby najlepiej zabezpieczyć nasz dom przed włamaniem. O czym jednakowoż powinniśmy wiedzieć i jakiego rodzaju drzwi najkorzystniej dobrać?

Drzwi zewnętrzne

Autor: Hörmann
Źródło: Hörmann

Drzwi antywłamaniowe mają wielu zwolenników i przeciwników. Niektórzy właściwie twierdzą, iż dzisiaj podstawą bezpieczeństwa jest dobrze zamknięty dom, kolejni natomiast uważają, iż takie drzwi nie są gwarancją, chyba, że dobrze zabezpieczony jest cały budynek. Według statystyk włamania do domów jednorodzinnych najbardziej często dokonywane są przez balkony, okna i drzwi wejściowe. Ażeby dom był jak najbardziej bezpieczny, musimy poznać jego wszystkie najgorsze punkty, żeby dobrać jak najbardziej optymalne rozwiązanie.

Stolarkę antywłamaniową najbardziej korzystnie zakupić u producenta lub autoryzowanego przedstawiciela, gdyż dzięki temu mamy większą szansę, że wyrób będzie spełniał wszelkie wymagane kryteria, a sprzedawca będzie w stanie odpowiedzieć na wszelkie, nawet najbardziej dociekliwe pytania. Co więcej dostaniemy do wglądy różne konieczne certyfikaty oraz atesty. Na pewno warte polecenia są drzwi cal, jakie zapewniają jakość, bezpieczeństwo i najwyższej próby estetykę.

Jeżeli prezentowany artykuł wzbudza Twoją ciekawość, kliknij tutaj i dodatkowo zdobądź więcej info (http://www.archimod.pl/model-samolot-wielozadaniowego-f-16-skala-130/), które też są godne zauważenia.

W tego typu drzwiach ościeżnica, skrzydło i zamek powinny wytrzymać próby wyważenia, wyłamania albo przewiercenia. Najbardziej właściwy sposób montażu ościeżnicy stalowej to przymocowanie jej do muru za pomocą kotew, a następnie obmurowanie. Wybudowane ze stalowej ramy skrzydło specjalnie wzmacniane jest kratownicą z metalowych prętów, zaś przestrzeń pomiędzy nimi zapełniona jest przez izolację termiczną i akustyczną, bardzo często z pianki poliuretanowej, mineralnej wełny czy styropianu.

Całość pokryta jest stalową blachą, jakiej grubość ma około 1,5-2 milimetry. Przez połączenie kratownicy z blachą drzwi są na pewno bardziej sprężyste, dzięki temu odznaczają się większą wytrzymałością. Bardziej ciężkie do sforsowania jest skrzydło, w jego konstrukcji odnajdziemy obrotowe stalowe pręty. Dzięki temu, iż przekręcają się podczas próby przecięcia, nie pozwalają na pracę tnącym narzędziom.

Czy wiesz, że więcej odnajdziesz w linku (http://klimanet.pl/) innego serwisu? To właśnie tam znajdziesz uzupełniające informacje w odniesieniu do omawianej tu problematyki.

Zawiasy w drzwiach powinny funkcjonować na pewno lekko, dzięki temu możliwe jest płynne otwieranie i zamykanie, jak jednocześnie nie pozwala to na wyjęcie skrzydła z ościeżnicy.