Elastyczne materace domowe można znaleźć na wyposażeniu rozmaitych domów jednorodzinnych i tych rozbudowanych

Mając materac można szybko zareagować w momencie awarii naszego łóżka lub w momencie, kiedy do domu zjechała duża grupa gości. Materace domowe mogą również służyć osobom, mającym duże problemy z kręgosłupem przez co muszą spać na odpowiednim podłożu. Dla nich najlepsze mogą okazać się materace piankowe.
Tego typu materace bardzo dobrze dopasowują się do wagi osoby, która na nich leży i mogą być niezwykle wygodne. Wystarczy wybrać w sklepie materac o wymaganej twardości i rozmiarze, aby osoba chorująca na kręgosłup mogła rankiem wstawać wyspana, bez bólu.

dom - akt

Autor: Tobias Scheck
Źródło: http://www.flickr.com

W ten sposób materace piankowe są wsparciem dla zwykłego procesu leczenia. Należy bowiem pamiętać, że w przypadku bólów kręgosłupa powinno się wykonywać regularne ćwiczenia fizyczne oraz uczęszczać na naświetlania, jak również brać konkretne leki.

dom - migawka

Autor: Tobias Scheck
Źródło: http://www.flickr.com

Omawiane materace piankowe mogą także pomagać osobom, jakie całymi dniami siedzą przed komputerem i stąd też posiadają problemy z szyją. Odpowiednie jej ułożenie może umożliwić mięśniom odpoczynek. Minimalny nacisk na głowę może również pomóc osobom cierpiącym na ból głowy.

fotogram - dom

Autor: Tobias Scheck
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo popularne i równie komfortowe, są materace lateksowe. Posiadanie w domu tego rodzaju materacy pozwala na znalezienie miejsca noclegowego dla gości odwiedzających rodzinne strony. Poszczególne materace lateksowe mogą być rozkładane w rozmaitych pokojach oraz w kuchni. Dobre ogrzewanie domowe sprawia, że na tego typu materacach można spać również w okresie zimy, a nie tylko latem.

Z kolei posiadanie takich materacy w lecie pozwala na spędzanie nocy na balkonach, a także na spanie (zobacz materace na lozka) na okolicznym trawniku. Dzięki temu dzieci mogą bawić się na zewnątrz, a także spędzać na świeżym powietrzu ciepłe noce. Jest to dobrą okazją do odbywania wielogodzinnych rozmów oraz skupiania się na rywalizacji w rozmaitych grach planszowych. Może to stanowić dla nich także sposób na przygotowanie się do zajęć szkolnych. Już w czasie uczęszczania do szkoły materace lateksowe mogą być przez dzieci zabierane na wycieczki i biwaki. Oprócz tego będą one zabierały również plecaki i buty sportowe oraz termosy.