Deska kompozytowa to idealne rozwiązanie dla każdego właściciela tarasu.

Dom jednorodzinny jest jednym z największych marzeń chyba dorosłych osób. Wielką rolę w tych pragnieniach naturalnie gra możliwość wypoczynku we własnym ogrodzie lub na tarasie. Jednak, by móc w pełni cieszyć się swoją działką lub większym balkonem należy zatroszczyć się o ich jak najlepsze urządzenie. W przypadku budowy tarasu kluczową posadzki.

Taras

Autor: LIBET
Źródło: LIBET

Czym jest deska kompozytowa i jakie są jej najważniejsze cechy?
Nowinką w branży materiałów budowlanych jest deska kompozytowa, czyli nowatorskie połączenie mączki drzewnej lub włókien drzewnych z jednym z wytrzymałych tworzyw sztucznych. Zawartość składnika pochodzenia naturalnego w tego typu produkcie wynosi najczęściej około 50%. Deska kompozytowa wykazuje najważniejsze cechy obu swoich elementów składowych. Jej powierzchnia z wyglądu przypomina panele wykonane z drewna, ale dzięki wykorzystaniu PCW jest dużo trwalsza i odporna na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, takich jak ulewy, niskie temperatury, ostre słońce czy wilgoć. W związku z tym deska kompozytowa doskonale się jako deska na taras, ponieważ nie pleśnieje, nie gnije i nie łuszczy się. Do obszernej listy walorów tego produktu dodać należy również fakt, iż stare deski kompozytowe w 100% podlegają procesowi recyklingu.

Jak przebiega montaż desek kompozytowych i ich późniejsza konserwacja?
Z montażem typu posadzki powinien poradzić sobie każdy, nawet mniej doświadczony budowlaniec w pracach remontowo-wykończeniowych. Deski nie wymagają żadnej izolacji.Kładzie się je od razu na wylewce betonowej, dlatego warto zadbać o to, aby była idealnie gładka.

Nie wahaj się! Jeżeli zaciekawiły Cię przeczytane informacje, to zapewne bieżąca publikacja na ten temat także Cię skusi. Przeczytaj artykuł na ten temat.

Do własnoręcznego zamontowania posadzki z kompozytu potrzebujemy jeszcze legarów, łączników oraz listew maskujących, które ochronią komory desek przed brudem lub owadami.

Późniejsza pielęgnacja tarasu wyłożonego deskami kompozytowymi na pewno uraduje każdego zwolennika oszczędności czasu i prostych rozwiązań. Podłogę wystarczy bowiem wyczyścić mechanicznie. Nie potrzebne są do tego żadne dodatkowe preparaty myjące czy nabłyszczające.dowiedz się więcej farba do drewna biała farba do drewna białaDesek kompozytowych nie trzeba również bejcować ani chronić przed zimą. Deska kompozytowa doskonale koresponduje z ideą tarasu, czyli miejsca przeznaczonego na prawdziwy odpoczynek. Jej zamontowanie pozwoli nam cieszyć się tą oazą relaksu bez konieczności przeprowadzania ciągłych napraw czy prac konserwatorskich.