Czy warto wybrać bardzo jasne listwy przypodłogowe? Jakie są najbardziej popularne rodzaje listew?

Kiedy już zrobiliśmy naszą ładną oraz nową podłogę z paneli, to teraz jest czas na wybranie listew. Na rynku mamy wiele typów takich listew. Czy białe listwy do dobry pomysł? Jak wygląda wybór, gdy chodzi o rodzaj listew?

Gdy chodzi białe listwy przypodłogowe, to są one wspaniałą dekoracją pomieszczenia. Niektórzy obawiają się takiego wyboru, ponieważ takie listwy są dosyć odważne, natomiast należy powiedzieć, iż zupełnie niepotrzebnie, bo rezultat, który osiągniemy jest naprawdę wyjątkowy. Gdy przy tym wybierzemy listwy trochę wyższe, aniżeli standardowe, to pokój zyska całkiem inny klimat. Możemy wybierać między listwami zdobnymi, jak i całkiem prostymi. To zależy, jaki efekt chcemy osiągnąć. Dobrym pomysłem mogą być listwy już od razu lakierowane. Gdy (szczegóły pod tym łączem www.olszewscy.org.pllistwy przypodłogowe w mieszkaniu

Autor: Jacek Becela
Źródło: http://www.flickr.com

Duży wybór mamy, jeśli chodzi o listwy mdf. Istnieje wiele ich różnych wzorów i barw. Są one dosyć wytrzymałe na uszkodzenia, a przy tym ich cena jest atrakcyjna. Na tle wykonanych z drewna listew tego typu wypadają bardzo atrakcyjnie, gdy chodzi o koszty. Natomiast na pewno listwy z drewna prezentują się wyjątkowo szlachetnie. Gdy zrobiliśmy podłogę również z drewna, to po prostu inny typ listew może nie prezentować się tak dobrze, a nawet prezentować się dosyć tandetnie. Dość powszechnym rozwiązaniem są listwy PVC, jakie są dość tanie. Możemy je nabyć w różnych wzorach oraz kolorach, razem z łącznikami maskującymi.

Bez wątpienia kupując listwy przypodłogowe spore znaczenie mają tutaj wydatki. Jednak gdy mamy ładną, drewnianą podłogę, to nie ma już co szukać oszczędności na takich listwach i warto zdecydować się także na takie zrobione z drewna. Należy również zastanowić się czy chcielibyśmy, by listwy takie posiadały duże walory pod względem dekoracyjnym, czy jednak chodzi po prostu o estetyczne zakrycie zakończeń podłogowych paneli. Opłaca się jednak pogodzić tutaj funkcjonalność z piękną estetyką.