Czy korzystnie zdecydować się na wybudowanie przydomowej oczyszczalni ścieków? Jakiego rodzaju mamy zalety tego typu inwestycji?

Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest w stanie być rewelacyjną alternatywą dla szamba. Tego typu oczyszczalnia jest tania w eksploatacji, bezpieczna i ekologiczna. Korzyści ekonomiczne jednak warto rozpatrywać w bardziej długim okresie, ponieważ zbudowanie szamba kosztuje na pewno mniej niż stworzenie oczyszczalni, lecz jego eksploatacja jest o wiele bardziej droga niż utrzymanie przydomowej oczyszczalni ścieków. Inwestycja więc zwraca się dopiero po kilku latach, ale potem już będą same korzyści.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Autor: wfeiden
Źródło: http://www.flickr.com/

Przydomowe oczyszczalnie ścieków najbardziej korzystnie kupować w firmie, która świadczy kompleksowe usługi, przykładowo projektowanie, montaż oraz konserwacja. Możemy też nabyć ją w firmie, która zajmuje się jedynie sprzedażą, zaś resztę zrobić samemu. Na różne elementy oczyszczalni jak studnia rozprężna firmy najbardziej często udzielają dziesięcioletniej gwarancji.

Tego typu oczyszczalnia sprawdzaj musi posiadać fachową techniczną aprobatę Instytutu Ochrony Środowiska. Zatwierdza ona bowiem dopuszczenie jej do zastosowanie w budownictwie. Przydomowa oczyszczalnia sprawdź na ścieków posiada wiele zalet, jest z pewnością komfortowa i tania w eksploatacji, jesteśmy w stanie więc zapomnieć o systematycznym wywożeniu ścieków. Nie wymaga jakichś specjalnych zabiegów konserwacyjnych. Ponadto jest ekologiczna, to znaczy, iż zanieczyszczenia poddane są naturalnym procesom biologicznym, które mogą rozkładać się w niej do postaci najprostszych związków mineralnych które nie są szkodliwe dla środowiska.

Oczyszczalnia jest w pełni bezpieczna, jak jest najbardziej korzystnie dobrana oraz odpowiednio wykorzystywana, opuszczająca ją ciecz jest w stanie być bez problemów rozsączana do gruntu albo odprowadzana do rzeki czy rowu melioracyjnego. Nie stanowi żadnego zagrożenia dla indywidualnych ujęć wody. Warto jednak wiedzieć, iż przydomowej oczyszczalni ścieków nie jesteśmy w stanie budować na terenach objętych siecią kanalizacyjną. To dlatego, iż jest obowiązek podłączenia domu do sieci kanalizacyjnej, no chyba, iż oczyszczalnia została stworzona, zanim ją ułożono. Co więcej, w rejonach nieskanalizowanych możliwość tego rodzaju budowy zależy od zdefiniowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Od tego wiele zależy, więc w takiej sytuacji musimy o tym pamiętać.