Czemu oświetlenie mieszkania jest tak ważne w czasie aranżacji? Jakie możliwości są dzisiaj?

Aranżowanie wnętrza to nie tylko wybranie odpowiednich mebli, akcesoriów, albo też dopasowanie koloru ścian. Istotne jest także oświetlenie, które wprowadzi ciekawy klimat do domu. Dzisiaj mamy całkiem sporo możliwości, gdy mowa o oświetleniu, z tego względu dobrze będzie z nich skorzystać.

Przykładem ciekawych pomysłów, jakie dziś się spotyka są z pewnością światła led, które występują w najróżniejszych rodzajach. Już takie ledy, jakie mogą świecić w wielu barwach dadzą sporo pomysłów na aranżacje. Można połączyć całość z sufitem podwieszanym, a diody led umieścić w załamaniu takiej konstrukcji. Wtedy widoczne jest tylko przyjemne, dekoracyjne światło, które już w takiej postaci daje interesujący klimat. Często stosuje się też profile do taśm led. W ten sposób można zrobić bardzo ciekawą dekorację i schować diody, umieszczając je właśnie we wspomnianej listwie.

wnętrze - akt

Autor: Krzysztof D.
Źródło: http://www.flickr.com

profil (polecana oferta kształtowników zimnogiętych: http://www.aner.com.pl/kategorie/ksztaltowniki-zimnogiete) do ledów to nie jedyna możliwość, ponieważ możemy zastosować oświetlenie punktowe, jakie zostanie umieszczone w suficie. Gdy dobrać do tego odpowiednie oprawy, to stworzy się fajna kompozycja, dzięki której nasze mieszkanie zyska na nastroju. Oprócz tego takie punktowe ledy są bardzo funkcjonalne, ponieważ mogą świecić sekcjami i rzucać światło właśnie tam, gdzie go potrzebujemy. Chyba również nie ma potrzeby nikomu wspominać, że taki rodzaj oświetlenia jest bardzo energooszczędny.

Dobrą dekoracją, lecz też sporym źródłem światła mogą być kinkiety. Doskonale wyglądają w wąskich i ciemnych korytarzach. Ożywiają przestrzeń oraz sprawiają, iż w domu robi się przytulniejsze. Zamontowane w korytarzu wejściowym sprawiają, że już od progu dom wygląda bardzo ładnie. Oprócz tego świetnie podkreślają interesującą fakturę ściany. Dlatego na pewno warto je połączyć ze ścianami pokrytymi ciekawym tynkiem, lub ścianami z cegieł. Jeszcze bardziej zaakcentują interesującą fakturę powierzchni. To z pewnością właściwy sposób na wzbogacenie wystroju, ponieważ tego typu światło tworzy na ścianę ładną poświatę. A taki kinkiet również, gdy będzie dopasowany, to będzie prezentował się doskonale. Przestrzeń w mieszkaniu z pewnością na takiej zmianie zyska.