Co zrobić kiedy potrzebujemy magazynu? O czym pamiętać stawiając własne magazyny?

Niektóre z firm są zmuszone korzystać z magazynu. Duża ilość produktów, które wymagają magazynowania sprawia, iż albo rozglądają się za powierzchnią magazynową do wynajęcia, lub też budują własny, odpowiedni magazyn.

regały magazynowe

Źródło: http://www.flickr.com

Jak wybieramy pierwszą z opcji, to istotne by porównać różne oferty. Ceny mogą się znacząco różnić, dlatego warto przyjrzeć się jak to wygląda na rynku. Cena nie jest wszystkim, gdyż firmy oferujące powierzchnie magazynowe (LINDE – wózek widłowy elektryczny) posiadają lepsze lub gorsze wyposażenie, jak również warunki panujące w takim pomieszczeniu. Dobre antresole magazynowe, to z pewnością duży plus. Na pewno istotne jest co mamy zamiar magazynować, bo dane towary wymagają konkretnych warunków, jakie maja wpływ na stopnień ich jakości. Jak posiadamy duże wymagania przykładowo odnośnie wilgotności powietrza lub temperatur, to z pewnością musimy posprawdzać, czy warunki będące w tego typu magazynie na sto procent są właściwe.

Zaciekawił Cię nasz tekst? Masz chęć napisać jakieś komentarze na nasz temat (http://arapneumatik.pl/k-13-pozycjonery-ustawniki-pozycyjne-flowserve-pmv-siemens)? Będzie to dla nas niezwykle przyjemne przeżycie.

Mogą one zaszkodzić magazynowanym produktom, na których nam przecież zależy.

Gdy samodzielnie stawiamy magazyn to musimy pamiętać o paru rzeczach. Po pierwsze lokalizacja, która powinna być dogodna dla nas. Istotne, aby były tam dobrej jakości i szybkie drogi dojazdu. Bliskość węzłów komunikacyjnych na pewno ułatwi nam pracę. Tym bardziej, kiedy potrzebne są nam duże auta ciężarowe. Jak stawiamy magazyn warto zostawić sobie możliwość rozbudowania tego typu budynku. Większa działka da nam takie możliwości w przyszłości. Nie myślmy tylko pod kątem aktualnej sytuacji, ale wybiegajmy planami w przód. Później możemy bowiem mieć większe potrzeby jeśli chodzi o magazynowanie. Odpowiednie wyposażenie na pewno ułatwi nam magazynowanie. regały wspornikowe mogą pomoc w składowaniu dłuższych przedmiotów, przykładowo rury lub druty.

Rozplanujmy dobrze nasz magazyn. Przemyślmy dobrze ciągi komunikacyjne oraz rozlokowanie regałów. W taki sposób, by użytkowanie było efektywne i nie było problematyczne. Z pewnością może wspomóc logistyczna pomoc fachowca z tej dziedziny. Pamiętajmy o regulacjach, które trzeba spełnić przy stawianiu tego typu budynków. Normy bezpieczeństwa i higieny pracy jak również bezpieczeństwo ppoż to kwestie, z jakimi należy się liczyć.