Co należy wykonać, aby wywindować wartość swojego auta?

Systematyczne odwiedziny u serwisanta samochodowego zalicza się do rutynowej konserwacji pojazdu mechanicznego, jednak nie wszyscy właściciele aut pamiętają, aby zapewnić chociażby to minimum. Jak wskazują statystyki, o wiele bardziej opłacalne jest o to zadbać, aby małe ubytki z biegiem czasu nie przekształciły się w niebezpieczne oraz kosztowne naprawy.

naprawa auta

Autor: Rocco Demas
Źródło: http://www.flickr.com

Często drobne wady samochodu mogą doprowadzić do poważnej awarii wymagającej znaczącej interwencji. Dzieje się tak dlatego, że szybkie naprawy, które mogłyby odsunąć od nas problemy ciągle odkładane są na drugi plan. Nawet takie zabiegi, jak wyciąganie wgnieceń karoserii (kliknij to) nie przekonują nas, że od szybkiej reakcji zależy przyszłość naszego pojazdu silnikowego. Wszystkie leciwe auta stanowią poważne wyzwanie dla wprawnego oka fachowca. W przeciwieństwie do nowych maszyn, gdzie analiza wad przebiega płynnie, gdyż jest zautomatyzowana, szybkie naprawy aut pełnoletnich nie są już taką prostą sprawą. Mimo że potencjalnych amatorów znających podstawy mechaniki nie brakuje, wyciąganie wgnieceń karoserii wymaga nie tylko umiejętności, ale również odpowiedniego wyposażenia. Najbardziej niekorzystny czas dla naszych samochodów, to okres prosto po przebytej zimie. Śnieg, błoto, regularnie wysypywana sól na drogach i mrozy są głównymi wrogami samochodów. Dlatego też wraz z nadejściem dobrej pogody warto zajrzeć pod maskę. Szybkie naprawy mogą znacznie poprawić komfort jazdy i zapewnić bezpieczeństwo oraz spokój w trakcie użytkowania naszego samochodu. Co więcej, liczne serwisy samochodowe oferują mniej lub bardziej wymagające konserwacje, od specjalistycznych przeglądów po wyciąganie wgnieceń karoserii lub [alufinish] likwidacji zarysować lakieru, które w konsekwencji prowadzą do wzrostu wartości samochodu. Oprócz zabiegów czysto technicznych, ważne są także tak zwane zabiegi kosmetyczne. Jeśli klimatyzację wyłączmy zawsze jednocześnie z silnikiem (a nie na kilka chwil przed), system w takiej sytuacji pozostaje wilgotny i dlatego z urządzeń klimatyzacyjnych zaczynają docierać nieprzyjemne zapachy. Jest to z kolei powiązane nie tylko z klasycznym dyskomfortem, lecz również ma negatywny wpływ na stan ludzkiego zdrowia.

Jeżeli chcemy, aby nasze auto wyglądało jak najlepiej, nie możemy tak odpowiedzialnego zadania, którym na pewno jest naprawa tapicerki (-> tutaj), powierzyć byle komu. Ważne jest, by wykonał je ktoś o dużym doświadczeniu i imponującej wiedzy, zarówno teoretycznej, jak również praktycznej. W przeciwnym razie taka osoba może jedynie przynieść straty. Nowa, czy też zmieniona całkowicie tapicerka to skuteczny sposób na całkowite odmienienie wnętrza samochodu, idealny sposób na podniesienie wartości pojazdu. Poprzez to nawet wysłużone, trochę zużyte auto nabiera młodzieńczego blasku, i nawet spory przebieg nie powinien odstręczać potencjalnych klientów. Zadbana tapicerka daje idealne świadectwo o dotychczasowych właścicielach samochodu: na jej podstawie można stwierdzić, czy odpowiednio regularnie czyścili wnętrze samochodu, czy wreszcie darzą szacunkiem potencjalnego kupca, prezentując samochód zachowany w doskonałym stanie oraz zadbany.

naprawa - auta

Autor: State Farm
Źródło: http://www.flickr.com

Przegląd techniczny powinien odbywać się przynajmniej raz w roku. Zdawajmy sobie sprawę, że auto służy do przemieszczania się, ale również od czasu do czasu należy się o niego zatroszczyć. Takie czynności jak kosmetyka samochodowa również jest wymagana. Jeżdżąc w odległe trasy w większości przypadków zdarza nam się rysować samochód, nie mówiąc już o stłuczkach. Z tego powodu W tej sytuacji oddajemy auto do mechanika, który jest nazwany kosmetyczką dla naszego auta. Tam jest wykonywane farbowanie, polerowanie. Jeżeli wykupimy kompleksową kosmetykę samochodową to pokryta zostanie specjalistyczna ochrona lakieru czy też kompletne czyszczenie wnętrza albo odnowienie świateł czy też lamp. Są jednak wydarzenia losowe w naszym życiu, że destrukcja auta następuje po różnych przypadkach atmosferycznych. Częsta jest Naprawa auta po gradobiciu. Wtedy nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć samochodu, szczególnie, że stoi on na parkingu przyblokowym. Najczęściej jesteśmy zmuszeni wtedy wykonać całościową renowację samochodu, jednakże jest ona często pokrywana z ubezpieczenia. To powoduje, że tak ważne jest trzymanie się płacenia ubezpieczenia, bo w tej sytuacji nie musimy się przejmować kosztami naprawy. W szczególności, kiedy planujemy jechać w daleką drogę, powinniśmy pojechać do mechanika, aby całościowo sprawdził nasz samochód. W tej sytuacji obejdzie się bez niespodzianek. Zazwyczaj zasłaniamy się kosztami, Jednakże cena za samą kontrolę jest na pewno mniejsza niż naprawa części, która nam się zepsuje. Należałoby zapobiegać niż leczyć (czytaj więcej).

Jeżeli pragniemy, aby oferowane przez nas auto prezentowało się jak najlepiej, nie możemy tak odpowiedzialnego zadania, którym z pewnością jest naprawa tapicerki, powierzyć obojętnie komu. Ważne jest, aby wykonał je fachowiec o sporym doświadczeniu oraz bogatej wiedzy, zarówno teoretycznej, jak i praktycznej. W przeciwnym razie taka osoba może tylko przynieść straty. Odnowiona, albo też wymieniona kompletnie tapicerka to szybki sposób na gruntowne odmienienie wnętrza pojazdu, idealny sposób na podniesienie wartości pojazdu. Poprzez to nawet wysłużone, nieco zużyte auto nabiera nowego blasku, i nawet spory przebieg nie będzie odstraszać przyszłych klientów. Zadbana tapicerka daje doskonałe świadectwo o dotychczasowych właścicielach czterech kółek: na jej podstawie można stwierdzić, czy odpowiednio często czyścili wnętrze auta, czy w końcu obdarzają szacunkiem potencjalnego kupca, prezentując pojazd utrzymany w doskonałym stanie jak również zadbany.